tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Debiutowali w regatach

 
Zespół Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym wystartował w V Szkolnych Regatach Żeglarskich w klasie omega standard na Zalewie Sulejowskim

W sobotę, 12 maja w pobliżu tamy na Zalewie Sulejowskim odbyły się V Szkolne Regaty Żeglarskie w klasie omega standard. Podobnie jak w ubiegłym roku w imprezie uczestniczyły załogi ze szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. W tegorocznej edycji, jak można się było spodziewać, najliczniejszą reprezentację wystawił posiadający bogate tradycje żeglarskie Tomaszów Mazowiecki ? 5 szkół. Spoza Tomaszowa udział wzięły reprezentacje Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym i XXXII Liceum z Łodzi (zwycięzcy regat).
Załoga z Mroczkowa debiutowała w zawodach. Spisywała się całkiem dobrze i na tle doświadczonych załóg nie wypadała najgorzej. Brak doświadczenia był widoczny w decydujących momentach regat, w których na kursach wolnych drobne uchybienia nie pozwoliły dotrzymać kroku czołówce.
Jak podkreślają organizatorzy, sam udział w regatach jest ogromnym sukcesem, ponieważ spośród wszystkich szkół z województwa łódzkiego tylko siedem umożliwiło swoim uczniom rywalizację w tak pięknej, a zarazem trudnej i wymagającej dyscyplinie sportowej.
Dodatkowym, bardzo ciekawym elementem imprezy było spotkanie z licznie przybyłymi przedstawicielami Krajowego Zarządu Ligi Morskiej i Rzecznej na czele z kapitanem żeglugi wielkiej, dr inż. Andrzejem Królikowskim ? prezesem Zarządu Głównego LMiR, pełniącym także funkcję dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ? oraz innymi wysokiej rangi przedstawicielami żeglugi i marynarki wojennej. Tak znamienite postaci gościły w Tomaszowie Mazowieckim w związku z obchodami rocznicowymi powstania Ligi Morskiej i Rzecznej.
Opiekun Szkolnego Koła LMiR z Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym Damian Pietrasik planuje w najbliższym czasie rozpoczęcie szkolenia żeglarskiego mającego na celu między innymi przygotowanie do przyszłorocznych regat.
Mając na uwadze fakt, że sezon żeglarski w naszym kraju jest dość krótki i należy go w pełni wykorzystać, 31 maja SK LMiR w Mroczkowie Gościnnym zorganizuje regaty kajakowe gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na zalewie w Opocznie.

Spotkanie z przedstawicielami Krajowego Zarządu Ligi Morskiej i Rzecznej

Uczeń ZSR Marcin Urbańczyk przed pierwszym startemZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »