tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Damian Pokusa mistrzem Polski

 
Pięściarstwo

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia odbyły się w Poznaniu I Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie. Do rywalizacji przystąpiło 64 zawodników z 43 klubów.
Kapitalny wynik zanotował opocznianin Damian Pokusa, zdobywając tytuł mistrza Polski w wadze 59 kg. Uczeń drugiej klasy Gimnazjum nr 2 pokonał w półfinale Patryka Hedhili z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. W finale sprawił ogromną sensację, wygrywając 3:0 z uczestnikiem rozegranych w Rosji Mistrzostw Europy, Pawłem Zagórskim (Olimp Szczecin). Dzięki temu zdobył złoty medal MP.
Start w Mistrzostwach Polski był dla Damiana zwieńczeniem długiej drogi, która rozpoczęła się już w marcu od wygrania Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. Później były ciężkie zgrupowania w okresie wakacji oraz zwycięskie Międzywojewódzkie Mistrzostwa na Śląsku.
Damian oraz jego opiekunowie dziękują Stefanowi Gradowi, Marcinowi Wieczorkowi i Robertowi Wedlechowiczowi za wielką pomoc w przygotowaniach do startów. A my gratulujemy sukcesów, życząc kolejnych medali w najbardziej prestiżowych zawodach bokserskich.Damian Pokusa cieszy się ze zwycięstwa w walce o mistrzostwo Polski
Złoty medalista w otoczeniu trenera kadry okręgu łódzkiego, Tomasza Stolarza (po lewej) i prezesa Okręgowego Związku Bokserskiego, Mirosława Brózio


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »