tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 DCW zaprasza mieszkańców

 
We wrześniu rusza nowy cykl warsztatów i zajęć organizowanych przez Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń". Mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty świetlicy integracyjnej oraz Centrum Aktywności Seniora. Co ważne, bezpłatnie

? Do świetlicy zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież ? mówi prezes DCW, Dominik Niemirski. ? Na uczestników czekają warsztaty edukacyjne, głównie z matematyki i języka angielskiego, spotkania korekcyjno?kompensacyjne z pedagogiem oraz warsztaty artystyczne, podczas których planujemy pracę z wykorzystaniem różnych technik zdobniczych.
Organizację zajęć świetlicowych dofinansowano ze środków gminy i miasta w ramach zadania publicznego pn. "Organizowanie i prowadzenie świetlicy integracyjnej na terenie gminy Drzewica".
Oferta Centrum Aktywności Seniora jest skierowana do osób w wieku emerytalnym oraz niepełnosprawnych. Wolontariusze zachęcają do udziału w kursie języka angielskiego (od podstaw), 3?modułowym kursie obsługi komputera (również od podstaw) oraz integracyjnych warsztatach artystycznych. W tym przypadku pomoc finansową zapewnia wojewoda łódzki w ramach zadania publicznego pn. "Wsparcie społeczne dla osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym".
To jednak nie wszystkie propozycje DCW. Dodatkową atrakcją dla młodego pokolenia będzie mikołajkowy wyjazd integracyjny do kina, natomiast emeryci i niepełnosprawni pojadą na wycieczkę do teatru lub opery i będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych.
? Na zgłoszenia czekamy do 5 września ? dodaje prezes DCW. ? Warsztaty i zajęcia będą realizowane zgodnie z ustalonym harmonogramem. Ich rozpoczęcie planujemy na 29 września.
Więcej informacji pod numerami tel. 512 275 250 i 48 375 60 89, na stronie internetowej www.dcw-od.cba.pl i Facebooku.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (893) z dnia 22 Sierpnia 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »