tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Dłużej niż planowano

 
Rozbudowa drogi powiatowej nr 3108E w Jelni potrwa dłużej niż wstępnie planowano. Wykonawca nie zdąży zakończyć prac do 1 październikaRoboty na drodze powiatowej Opoczno?Drzewica w JelniRoboty na drodze nr 3108E trwają od końca maja i obejmują odcinek biegnący przez całą Jelnię aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 728. Jego długość wynosi 1570 m.
Głównym wykonawcą jest Trans?Mar z Radomia, do którego należy m.in. poszerzenie i wzmocnienie jezdni nowymi warstwami ścieralną i wiążącą, ułożenie chodnika z kostki brukowej, przebudowa dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi, dwóch zatok autobusowych i zjazdów do posesji a także odwodnienie drogi i dodatkowo przebudowa odcinka sieci wodociągowej.
Zgodnie z zapisami zamówienia, termin realizacji inwestycji upływa 1 października a więc w najbliższy wtorek. Nie trzeba być jednak fachowcem od budowy dróg, by ocenić, że nie ma żadnych szans na zakończenie robót w ciągu kilku dni.
Potwierdza to inwestor ? Zarząd Dróg Powiatowych. Prace na pewno będą trwały dłużej niż wstępnie planowano.
Jak informuje ZDP, firma z Radomia wystąpiła z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji. Argumentuje, że powodem opóźnień są czerwcowe opady deszczu. Na przełomie wiosny i lata teren budowy był bardzo namoknięty, dlatego nie można było skorzystać z ciężkiego sprzętu. Stąd wziął się poślizg.
Na razie nie wiadomo, kiedy przebudowa zostanie zakończona. Wygląda na to, że drogowcy będą działać w Jelni jeszcze kilka tygodni. Mieszkańcy i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »