tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Czyżby zapowiedź budowy?

 
W piątek, 14 stycznia, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w obecności m.in. wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej odbyło się podpisanie umowy między Komendą Wojewódzką Policji, Starostwem Powiatowym a gminą Opoczno w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji. Pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu, teraz nieco więcej informacji

W jakich warunkach pracują policjanci w Opocznie wiemy, niskie klitki bez dostępu naturalnego światła zamiast normalnych pomieszczeń do pracy, brak wentylacji, słowem warunki daleko odbiegające od przyjętych norm. Od dłuższego czasu trwały rozmowy z władzami policji na temat budowy nowej siedziby, lub rozbudowy starej. Początkowa wersja zakładała, że nowa KPP powstanie przy ul. Inowłodzkiej, ale tam działka okazała się za mała jak na potrzeby policji. Upadł również wariant rozbudowy obecnej komendy. Specjaliści policyjni po obejrzeniu budynku starej komendy jak i zajmowanej części Spółdzielni „Cepelia” doszli do wniosku, że w taki twór nie warto inwestować. Pewnie taniej będzie budować od nowa. Tyle, że aby rozpocząć całą procedurę związaną z włączeniem inwestycji do budżetu centralnego (prace projektowe i wykonawstwo) trzeba było znaleźć działkę należącą do skarbu państwa. Takiej działki w Opocznie nie ma, jest za to działka należąca do gminy a ta jest gotowa oddać ja na potrzeby tej inwestycji. Stąd trójporozumienie: gmina reprezentowana przez burmistrza Jana Wieruszewskiego, odda działkę skarbowi państwa, reprezentowanemu przez starostę Jana Wieruszewskiego, a to przekaże ją policji reprezentowanej przez komendanta wojewódzkiego, inspektora Marka Działoszyńskiego. W zamian, po zakończeniu inwestycji i opuszczeniu nieruchomości na ul. Mickiewicza, wróci ona do zasobów gminy.
Kiedy rozpocznie się budowa na razie nikt nie wie. Komendant Janusz Myga jest dobrej myśli. pierwszy krok został zrobiony.


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »