tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Czternaste forum trzeźwościowe

 
Nieważne jak, ani dlaczego się tu znalazłeś. Ważne, że tutaj jesteś

W sobotę, 10 czerwca w Stanicy Harcerskiej w Miedznej Murowanej odbyło się kolejne, czternaste już opoczyńskie letnie forum trzeźwościowe. Imprezę połączono z obchodami 17. rocznicy Abstynenckiego Stowarzyszenia Klubu Wzajemnej Pomocy ?Opoka?.
Spotkanie rozpoczęto od powitania przybyłych. Wśród gości forum znaleźli się m.in. przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, przedstawiciele gminnych komisji alkoholowych z sąsiednich gmin, kuratorzy Sądu Rejonowego oraz przedstawiciele klubów abstynenckich z województw łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Jednym z nich był Włodzimierz Ziółkowski ? przedstawiciel Krajowej Rady Ruchu Abstynenckiego oraz Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Łódzkiego, który w swoim wystąpieniu docenił inicjatywy opoczyńskiego stowarzyszenia. Wśród uczestników forum pojawiły się całe rodziny oraz osoby, które do Miedznej przyjeżdżają każdego roku. Jedna z nich była na forum już po raz czternasty, co oznacza, że uczestniczy w spotkaniach od pierwszego opoczyńskiego forum trzeźwościowego.
Imprezę rozpoczął występ artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Libiszowie. Dzieci zaprezentowały ludowe pieśni i zabawy oraz przedstawienie teatralne. Po występach przyszedł czas na główny punkt programu forum, czyli prelekcję. W tym roku wygłosił ją dr Wojciech Konopacki, były ordynator szpitala odwykowego w Warcie, obecnie kontroler NFZ nadzorujący poradnie leczenia uzależnień. Wygłosił on prelekcję zatytułowaną ?Współczesne rodzaje uzależnień?, w której poza uzależnieniami od alkoholu i narkotyków omówił coraz częściej występujące uzależnienia od hazardu, internetu, telefonu i inne. Wyjaśniał, jak je rozpoznać u osób bliskich i jak im pomóc walczyć z nałogiem. W dalszej części spotkania uczestnicy forum wzięli udział w mszy, którą odprawili wspólnie ks. Mirosław Kszczot ? diecezjalny duszpasterz środowisk trzeźwościowych, ks. Janusz Biskup z parafii św. Bartłomieja ? duszpasterz abstynentów oraz ks. Krzysztof Mazur.
Po prelekcji i modlitwie przyszedł czas na zabawę. Dla dzieci przygotowano ognisko oraz zabawy i konkursy. Wzięło w nich udział około 60 dzieciaków i wszyscy otrzymali nagrody i upominki. Przy ognisku bawili się również pozostali uczestnicy forum, a akompaniament muzyków zespołu ?Marex? sprzyjał wspólnemu biesiadowaniu. Wieczorem wśród zebranych rozlosowano ufundowane przez sponsorów nagrody. Nagroda główna ? rower ? przypadł w udziale kilkuletniej opoczniance. Następnie wszyscy bawili się na zabawie tanecznej, która potrwała do późnych godzin nocnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (727) z dnia 17 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »