tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Czeskie ściganie

 
Kolarstwo górskie MTBMarceli Bogusławski wygrał sprinterski pojedynek z Antonem Albrechtem i wywalczył piąte miejsceW sobotę, 27 kwietnia ekipa Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno stanęła na starcie pierwszej edycji Pucharu Czech MTB w Teplicach. Był to wyścig punktowany do rankingu Międzynarodwej Unii Kolarskiej UCI, dlatego na starcie stanęło bardzo wielu zawodników z Czech, Słowacji, Niemiec i Polski.

Trasa wyścigu była bardzo wymagająca zarówno pod względem technicznym jak i kondycyjnym. W wyścigu juniorów młodszych w gronie sześćdziesięciu zawodników mieliśmy dwóch reprezentantów ? Marcelego Bogusławskiego oraz Tomasza Budzińskiego.
Nasi kolarze zostali ustawieni na odległych pozycjach startowych i od startu musieli przebijać się do czołówki. Marceli jechał już nawet na drugiej pozycji, ale tego dnia to rywale z Czech rozdawali karty. Ostatecznie finiszował na piątym miejscu, pokonując w sprinterskim pojedynku Antona Albrechta z Niemiec. Tomek Budziński zajął dwudzieste ósme miejsce.
W wyścigu elity kobiet wystartowała Marta Turoboś, ale kłopoty zdrowotne nie pozwoliły jej ukończyć zmagań. Nasza zawodniczka musiała wycofać się z rywalizacji. W gronie młodzieżowców dwudziesty dziewiąty był Mateusz Laszczyk.
Trener Przemysław Gierczak tak skomentował start swoich podopiecznych: ? Wyścigi w Teplicach były dla nas sprawdzianem formy i elementem przygotowań do najważniejszych startów, jakie mamy zaplanowane w lipcu. Obecna dyspozycja jest zadowalająca i pozwala optymistycznie patrzeć na dalszą cześć sezonu.
Wyjazd kolarzy ze Sławna na zawody Pucharu Czech był możliwy dzięki wsparciu głównego sponsora oraz Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi.

* * *

Pracowita majówka

Początek maja jest dla kolarzy Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno bardzo pracowity.
1 maja najmłodsi kolarze ścigali się w I serii Pucharu Mazowsza w Warszawie. 3 maja zawodnicy starszych kategorii wezmą udział w wyścigach w formacie XCE w Kielcach. 4 maja cała ekipa wystartuje w wyścigu cross?country w Pińczowie natomiast 5 maja w Pucharze Prezydenta Zielonej Góry w MTB. Dla juniorów młodszych będzie to druga eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Ziemia Łódzka 2013". Finałowe zawody zostaną rozegrane 20 lipca w Sławnie.
Trzymamy kciuki za naszych kolarzy.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (825) z dnia 3 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »