Czekają na zgłoszenia

VIII Turniej Miast w siatkówce mężczyzn

UKS Maratończyk działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, we współpracy z Urzędem Miejskim, organizuje ósmą edycję Turnieju Miast w piłce siatkowej mężczyzn. Prezentujemy główne założenia regulaminu.

Uczestnictwo
W turnieju biorą udział drużyny składające się z 10 zawodników, które wcześniej dokonały zgłoszenia na adres e?mail lewusek1@op.pl lub pod numer tel. 609 826 517 (Dariusz Lewandowski). Termin zgłoszeń upływa 30 listopada. Uwaga, liczba drużyn ograniczona. Liczy się termin zgłoszenia.
W przypadku, kiedy z zawodów zrezygnuje drużyna z przyczyn nieznanych, do turnieju dopuszcza się zespół zgłoszony wcześniej lub zespół, który zgłosił się w trakcie weryfikacji w dniu zawodów.

Termin i miejsce
Sobota, 6 grudnia ? hala sportowa przy ZSO (ul. Żeromskiego 3).

Program
8.00?8.45 ? weryfikacja drużyn i losowanie grup
9.00 ? rozpoczęcie zawodów
16.00 ? przewidywana godzina zakończenia turnieju

System rozgrywek
Obowiązują przepisy gry w piłkę siatkową. Mecze będą rozgrywane wg następującego systemu: do 2 wygranych setów (do 25 punktów i 2 przewagi), w przypadku remisu 1:1 odbywa się tie break do 15 punktów i 2 przewagi.
W trakcie seta każdy zespół ma prawo do jednej przerwy minutowej lub dwóch po 30 s.
Za mecz wygrany 2:0 drużyna otrzymuje 3 pkt, za zwycięstwo 2:1 dostaje 2 pkt, za przegraną 1:2 otrzymuje 1 punkt, a za przegraną 0:2 nie ma punktów.
O kolejności w turnieju decyduje: ilość zdobytych punktów, stosunek zdobytych punktów do straconych, bezpośredni pojedynek.

Zasady finansowania
Koszty przejazdu i ubezpieczenia pokrywają zainteresowane drużyny. Koszty organizacyjne (sędziowie, nagrody, napoje, obiad) pokrywa organizator. Wpisowe od drużyny wynosi 250 zł.

Postanowienia końcowe
Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieszczęśliwych wypadków i kradzieży. Interpretacja regulaminu oraz możliwość wprowadzenia zmian należy do organizatora zawodów. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w zawodach jeżeli posiadają pisemną zgodę rodzica/opiekuna.