tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Czekają na darczyńców

 
Szlachetna paczka 2011


?Szlachetna paczka? to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez stowarzyszenie Wiosna. Jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy: skutecznej, konkretnej i sensownej. Tylko w 2010 roku dotarła ze wsparciem do 8201 rodzin w całej Polsce. Przekazano pomoc wartą 10 mln zł. Projekt wspierają m.in. papież Benedykt XVI, prezydent Bronisław Komorowski i Jerzy Dudek.
W ramach akcji prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich z najbliższej okolicy, w szczególności rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych. Dotkniętych biedą poszukują w swoich społecznościach specjalnie wyszkoleni wolontariusze, czyli członkowie drużyny ?Super W?, którzy odwiedzają i pytają, czego najbardziej brakuje. Przed Bożym Narodzeniem te informacje umieszczane są w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Darczyńcy mogą wybierać rodziny, dla których będą przygotowywać paczki, już od 19 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl
?Szlachetna paczka? prowadzona jest również w powiecie opoczyńskim, a za organizację odpowiada lider na terenie województwa łódzkiego ? dr inż. Radosław Rzeźnik, prezes Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego, oraz czterech jego liderów zespołów: Krystyna Swęd, Krzysztof Szpociński, Iwona Włodarczyk i Paulina Noga. Nasz rejon ? Drzewica i okolice ? obejmuje teren całego powiatu. Zaangażowanie w akcji jest szczególne widoczne w gminach Sławno, Opoczno, Drzewica i Poświętne, a poparcie i życzliwość wyrazili wicemarszałkowie województwa Artur Bagieński i Dariusz Klimczak.
Dr inż. Radosław Rzeźnik serdecznie zaprasza darczyńców z powiatu opoczyńskiego i nie tylko, którym może zostać każdy, do wybierania rodzin z naszego rejonu. Informuje, że magazyn ?Szlachetnej paczki? będzie się znajdował w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i zostanie otwarty dla darczyńców 10 i 11 grudnia w godz. od 10.00 do 16.00.
Patronat medialny nad akcją w naszym rejonie sprawują: TVP 3 Łódź, Radio Plus oraz Tygodnik Opoczyński. Więcej o przedsięwzięciu można przeczytać na stronach www.szlachetnapaczka.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (750) z dnia 25 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »