tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

SPRZEDAM atrakcyjną działkę ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Czekają na darczyńców

 
Szlachetna paczka 2011


?Szlachetna paczka? to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez stowarzyszenie Wiosna. Jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy: skutecznej, konkretnej i sensownej. Tylko w 2010 roku dotarła ze wsparciem do 8201 rodzin w całej Polsce. Przekazano pomoc wartą 10 mln zł. Projekt wspierają m.in. papież Benedykt XVI, prezydent Bronisław Komorowski i Jerzy Dudek.
W ramach akcji prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich z najbliższej okolicy, w szczególności rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych. Dotkniętych biedą poszukują w swoich społecznościach specjalnie wyszkoleni wolontariusze, czyli członkowie drużyny ?Super W?, którzy odwiedzają i pytają, czego najbardziej brakuje. Przed Bożym Narodzeniem te informacje umieszczane są w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Darczyńcy mogą wybierać rodziny, dla których będą przygotowywać paczki, już od 19 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl
?Szlachetna paczka? prowadzona jest również w powiecie opoczyńskim, a za organizację odpowiada lider na terenie województwa łódzkiego ? dr inż. Radosław Rzeźnik, prezes Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego, oraz czterech jego liderów zespołów: Krystyna Swęd, Krzysztof Szpociński, Iwona Włodarczyk i Paulina Noga. Nasz rejon ? Drzewica i okolice ? obejmuje teren całego powiatu. Zaangażowanie w akcji jest szczególne widoczne w gminach Sławno, Opoczno, Drzewica i Poświętne, a poparcie i życzliwość wyrazili wicemarszałkowie województwa Artur Bagieński i Dariusz Klimczak.
Dr inż. Radosław Rzeźnik serdecznie zaprasza darczyńców z powiatu opoczyńskiego i nie tylko, którym może zostać każdy, do wybierania rodzin z naszego rejonu. Informuje, że magazyn ?Szlachetnej paczki? będzie się znajdował w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i zostanie otwarty dla darczyńców 10 i 11 grudnia w godz. od 10.00 do 16.00.
Patronat medialny nad akcją w naszym rejonie sprawują: TVP 3 Łódź, Radio Plus oraz Tygodnik Opoczyński. Więcej o przedsięwzięciu można przeczytać na stronach www.szlachetnapaczka.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (750) z dnia 25 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »