Coraz wyższa forma biegaczy

Zimowe Biegi Górskie w Warszawie

Tuż przed startem. Na przodzie biegacze z Opoczyńskiego

W sobotę, 7 stycznia w warszawskiej Falenicy odbyła się druga edycja IX Zimowych Biegów Górskich ?Falenica 2012?. W stawce 85 biegaczy startujących na dystansie 3 km i 333 m byli zawodnicy LUKS Ekonomik, Agrobaru Sitowa i z Poświętnego.
Z czasem 12 minut i 32 sekund zwyciężył Jacek Wojtarek z Agrobaru i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji ogólnej GP. Tuż za nim na mecie zameldował się Szymon Wiktorowicz, najlepszy z zawodników LUKS Ekonomik. Uzyskując czas 12 minut i 56 sekund zwyciężył w swojej kategorii wiekowej M?16. Jako piąty, z czasem 14 minut i 46 sekund, do mety dobiegł Adam Gontarek, reprezentant Poświętnego.
Na miejscu dwunastym dobiegła pierwsza zawodniczka wśród pań ? Łucja Wiktorowicz, reprezentantka LUKS Ekonomik. Uzyskała czas 15 minut i 46 sekund, odnosząc zwycięstwo w kategorii wiekowej K?14. Jako czternasty na mecie zameldował się Adrian Sroka z LUKS Ekonomik z czasem 15 minut i 48 sekund, co dało mu drugie miejsce w kategorii wiekowej M?16.
Miejsce siedemnaste w kategorii open, a drugie w grupie kobiet zajęła Daria Leśniewska (LUKS Ekonomik) z czasem 16 minut i 17 sekund. Dało jej to drugą pozycję w kategorii K?14. Jako dwudziesta druga do mety dobiegła Natalia Białek z LUKS, przy czym uzyskała trzeci czas wśród pań i zwyciężyła w kategorii K?16. Dwudzieste trzecie miejsce open i czwarte w gronie kobiet zajęła Emilia Białek. Dało jej to drugą pozycję w kategorii K?16.
Dwudzesta ósma na mecie, a piąta wśród pań była Aleksandra Kuchta z Poświętnego. Dwudzieste dziewiąte miejsce open i szóste w grupie kobiet wywalczyła Aleksandra Krajewska. W kategotii K?14 była czwarta.
Wyniki biegaczy z naszego regionu cieszą i ze startu na start czasy są coraz lepsze. Podopieczni Jacka Wojtarka szczyt formy mają osiągnąć na początku kwietnia na docelowy start czyli mistrzostwa Polski w biegach górskich, które zostana rozegrane 7 kwietnia w Ustrzykach Dolnych.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.