tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Coraz więcej chętnych

 
Zakończył się trzeci w tym roku nabór wniosków o dotacje unijne dla firm na świadczenie e-usług.

W ciągu zaledwie trzech dni do Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego wpłynęło 120 wniosków o dotacje unijne na e-usługi. To prawie trzy razy więcej niż w poprzedniej edycji konkursu. Przedsiębiorcy z łódzkiego wnioskowali o prawie o 80 mln zł dofinansowania, każdy może liczyć nawet na 850 tys. zł dotacji.
Nabór w ramach działania „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 organizuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W ostatniej, trzeciej w tym roku edycji konkursu, w całym kraju złożono 2.809 wniosków. Na dofinansowanie projektów przeznaczono 135 mln zł.
Przedsiębiorcy mogą otrzymać 85% kosztów kwalifikowanych projektu - nawet 850 tys. zł dofinansowania. Dotacje są przyznawane na przygotowanie, świadczenie i wdrożenie e-usług (poza utrzymaniem domen lub handlem w Internecie).
Wnioski złożone przez przedsiębiorców z regionu łódzkiego czeka najpierw ocena formalna w ŁARR, a następnie merytoryczna w PARP. Konkurs zostanie rozstrzygnięty za około cztery miesiące.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »