tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Co słychać w "Tęczowym Zakątku"?

 
Dzięki wsparciu Unii Europejskiej przy Szkole Podstawowej w Bielowicach utworzono Punkt Przedszkolny ?Tęczowy Zakątek?

"Przedszkole moim drugim domem" to pierwszy taki projekt realizowany w gminie Opocznie, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego głównym celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych dla dzieci z obszarów wiejskich. W projekcie uczestniczy trzydzieścioro czworo dzieci z Bielowic, Dzielnej, Sielca i Mroczkowa Gościnnego.
W ramach realizowanego projektu dokonano adaptacji pomieszczeń, zakupiono sprzęt i pomoce dydaktyczne, sfinansowano całodzienne wyżywienie. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku od 6.30 do 17.00. Dzięki pozyskanym funduszom przedszkolaki mają możliwość uczestniczyć w zajęciach rozwijających ich zdolności i zainteresowania.
W ramach projektu przygotowywane są uroczystości przedszkolne oraz środowiskowe z udziałem rodziców. W marcu w placówce odbyły się zajęcia adaptacyjne z udziałem rodziców i zaproszonych gości. W czerwcu przedszkolaki wraz z rodzicami uczestniczyły w festynie rodzinnym i Dniu Dziecka. Podczas festynu dzieci zaprezentowały część artystyczną z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Przygotowano dla nich szereg atrakcji, m.in. występ iluzjonisty, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie buziek. Także w czerwcu, dzieci z grup Promyczki i Gwiazdeczki, zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków. Dzieci miały okazję zaprezentować część artystyczną, podczas której recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a na koniec zaprosiły obecnych do wspólnego zatańczenia ?tańca krasnoludków?. Kolejną atrakcją była wycieczka do Domu Usług Turystyki i Wypoczynku ?Duży Dwór? w Wywozie. Na miejscu maluchy i ich opiekunki przywitali właściciele, którzy nie tylko chętnie opowiedzieli historię powstania dworu, ale oprowadzili grupę po obiekcie.
W lipcu dzieci pojechały do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie oglądały eksponaty w Skansenie Rzeki Pilicy, a potem udały się do rezerwatu Niebieskie Źródła. Organizatorzy zaplanowali także wizytę w parku rozrywki rodzinnej, gdzie specjalnie dla maluchów przygotowano strefę najlepszej zabawy plac zabaw Madagaskar.
Z uwagi na fakt, że część przedszkolaków od 1 września odchodziła do oddziału zerowego, w sierpniu przeprowadzono rekrutacje uzupełniającą w wyniku, której nowo przybyłe dzieci dołączyły do grup. Jednym z wydarzeń zaplanowanych w kalendarzu imprez przedszkolnych roku 2011/2012 było święto pieczonego ziemniaka, które odbyło się 23 września. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami i opiekunkami spotkały się przy ognisku na boisku sportowym w Bielowicach. Plenerowa zabawa przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały także ?cudaki warzywniaki?, które można oglądać na wystawie zorganizowanej w przedszkolu. Także w nowym roku przedszkolnym odbędzie się szczególnie ważne dla nowo przyjętych dzieci, pasowanie na przedszkolaka. Zaplanowano je na 15 listopada.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (746) z dnia 28 Października 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »