tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Co słychać u seniorów w Żarnowie?

 

Oj słychać, słychać i to dużo tyle tylko, że ostatnio oni wiele robią a mało mówią. Na przestrzeni tego półrocza wydarzyło się mnóstwo ciekawych rzeczy. Seniorzy pięknie powitali nowy rok na balu sylwestrowym. 19 stycznia spotkali się z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, podczas którego wspaniały program artystyczny dała młodzież z gimnazjum pod kierunkiem Joanny Grodzickiej i Agnieszki Róg. Czynnie włączył się również Zespół Szkół Zawodowych, uczniowie którego, pod kierunkiem Zofii Otwinowskiej, przygotowali i wręczyli upominki wszystkim członkom klubu. Przy muzyce babcie i dziadkowie bawili się do późnych godzin wieczornych.
28 lutego odbyła się uroczystość z okazji 70. rocznicy powstania Armii Krajowej pod hasłem ?Czas grozy i pogardy ocalmy od zapomnienia?. Seniorzy, którzy byli uczestnikami tego patriotycznego spotkania, doznali ogromnych wzruszeń.
Od 8 do 15 maja trwał IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ?Biblioteka ciągle w grze?. Ponieważ klub działa przy bibliotece, seniorzy wzięli czynny udział w realizacji ciekawego programu przygotowanego na tę okoliczność. Przygotowano wystawę nowości wydawniczych ze szczególnym uwzględnieniem wydawnictw o tematyce Euro 2012. Zostały przeprowadzone warsztaty origami ? japońskiej sztuki składania papieru, prowadzone przez Krystynę Zdun oraz warsztaty muzyczne ?W to mi graj?, pod kierunkiem Jana Czerskiego. Zorganizowana została dwudniowa wycieczka członków klubu do Zakopanego w myśl hasła ?Seniorzy ciągle w grze?, podczas której mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną zarówno na szczytach górskich, jak i przy muzyce kapeli góralskiej. Podczas podsumowania Tygodnia Bibliotek najaktywniejsi otrzymali dyplomy i podziękowania.
Kolejną okazją do spotkania w tym półroczu był Dzień Matki. Młodzież gimnazjalna pod kierunkiem Joanny Grodzickiej i Agnieszki Róg przygotowała program okolicznościowy pod hasłem ?Cudownych rodziców mam?. Niejedna łza popłynęła z oczu naszych uczestników. W podziękowaniu za piękny występ młodzież otrzymała ogromne brawa i słodkości.
Wspaniałą niespodziankę sprawiła TVP Łódź proponując udział w cyklicznym programie ?Być seniorem?. 30 maja pojawiła się ekipa telewizyjna na grupowych zajęciach (origami, jazda konna i nordic walking), kręcąc potrzebny materiał do swojego programu.
Kolejnym i ostatnim już w tym półroczu wyjazdem był udział w piątym święcie patronalnym JS 2036 im. Oddziału Partyzanckiego AK ?Błysk? w Paradyżu. Członkowie klubu pojechali tam na zaproszenie chorążego Marka Polinceusza, a wśród gości byli m.in. przedstawiciele powiatu oraz władze gminy Żarnów. Przedstawiono piękny program artystyczny, w wykonaniu dzieci kl. III SP w Paradyżu, pod kierunkiem Barbary Małeckiej. Święto zakończyło się piknikiem, na którym odbyły się konkursy, zabawy i gry strzeleckie.
Trzeba podkreślić, że mijające półrocze było dla seniorów bardzo owocne i udane. Mamy nadzieję, że kolejne będzie co najmniej takie samo albo jeszcze lepsze.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (779) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »