tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Co nowego w PTTK

 
Kolejne inicjatywy Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno?Krajoznawczego w Opocznie

W Zgierzu rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu ?Poznajemy ojcowiznę?. Głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania ziemi ojczystej.
Z prac wysłanych przez opoczyński oddział PTTK dwie zostały uznane jako najlepsze w województwie. Pierwsza to praca grupowa pt. ?Nasza ojcowizna?, autorstwa Pauliny Jaciubek, Moniki Lekkiej i Magdaleny Stępień. Druga ? ?Śladami II wojny światowej w Opocznie? ? to praca, której autorką jest Karolina Witecka. Wszystkie laureatki uczęszczają do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Ich opiekunką jest nauczycielka Marzena Papis.
Obie opoczyńskie prace zostały wysłane na ogólnopolski etap do Warszawy. Praca Karoliny Witeckiej zajęła pierwsze miejsce w kraju!
Na uroczyste podsumowanie konkursu z wręczeniem nagród, które odbyło się 12 maja w Prudniku, zaproszono laureatkę wraz ze swoją opiekunką.

* * *
Zgodnie z tradycją, Zarząd Oddziału PTTK w Opocznie był organizatorem pieszego rajdu śladami mjra Henryka Dobrzańskiego?Hubala z okazji kolejnej rocznicy jego śmierci. W rajdzie uczestniczyła duża grupa turystów z różnych regionów Polski. Byli to reprezentanci sześciu województw: małopolskiego, lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i oczywiście łódzkiego. Opoczno reprezentowała grupa dorosłych oraz młodzież ? w sumie 22 osoby.
Trasa rajdu prowadziła ścieżką dydaktyczną, potem szlakiem czerwonym: Dęby ? Bielawa ? Poręby ? Poświętne. Do przejścia było 17 km. Z Poświętnego turyści przejechali autokarem na doroczne uroczystości do Anielina. Po złożeniu kwiatów pod szańcem Hubala prezes PTTK Halina Kaftan wręczyła 11 odznak brązowych, 1 srebrną oraz 4 Rodzinne Medale Honorowe. Medale otrzymały rodziny z Oświęcimia, Tomaszowa Mazowieckiego oraz dwie z Opoczna za wieloletni udział w hubalowych rajdach.
Dzień później w Muzeum Regionalnym zorganizowano spotkanie z córką Henryka Dobrzańskiego ? Krystyną Dobrzańską?Sobierajską. Pani Krystyna otrzymała odznakę brązową. Była bardzo zadowolona i dziękowała za kultywowanie pamięci jej ojca.


Halina Kaftan   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »