tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Chopin w krajobrazie opoczyńskim

 
Miejski Dom Kultury jest organizatorem pleneru malarskiego pt. „Chopin w krajobrazie opoczyńskim”. Czterodniowa impreza pod patronatem burmistrza rozpoczęła się we wtorek, 10 sierpnia

Celem pleneru jest promowanie piękna ziemi opoczyńskiej na kanwie twórczości Chopina, ukazywanie bogactwa i różnorodności regionu i rozwijanie wrażliwości plastycznej poprzez muzykę Chopina. Impreza ma charakter otwarty i mogą w niej uczestniczyć artyści profesjonalni oraz amatorzy z województwa łódzkiego działający lub współpracujący z domami lub ośrodkami kultury.
Do udziału w plenerze zgłosiło się ostatecznie dwadzieścia osób z Opoczna, Drzewicy, Żarnowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Bełchatowa i Konstantynowa Łódzkiego. Większość uczestniczyła we wtorkowej uroczystości zorganizowanej w sali widowiskowej MDK. Po powitaniu zebranych przez dyrektorkę placówki Monikę Matusiewicz otwarcia imprezy dokonał wiceburmistrz Jarosław Wiktorowicz. Potem w roli głównej wystąpiła inicjatorka przedsięwzięcia Lidia Stanek. Instruktorka MDK zaprezentowała pokaz multimedialny „Opoczno i okolice” z muzyką Chopina w tle oraz przedstawiła artystów.
Po zakończeniu pokazu część uczestników pojechała do stanicy harcerskiej w Miedznej Murowanej, a w drodze miała okazję zobaczyć „na żywo” obiekty pokazane w prezentacji multimedialnej. Prawdziwe malowanie w plenerze rozpoczęło się następnego dnia i potrwa do piątku, 13 sierpnia. Powstałe prace będzie można podziwiać na wystawie poplenerowej w MDK.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (683) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »