tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Chcą do sejmiku

 
W nadchodzących wyborach samorządowych obok rady swojej gminy oraz Rady Powiatu wybierzemy również radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego w naszym okręgu. O mandat w tym organie ubiega się 2 kandydatów z terenu powiatu opoczyńskiego

W wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego startuje aż 587 kandydatów. Biorąc pod uwagę ilość mandatów (36), na jedno wolne miejsce w tym organie przypada ponad 16 chętnych.
Mieszkańcy powiatu opoczyńskiego będą wybierać swojego reprezentanta w okręgu nr 6 obejmującym poza naszym powiatem miasto Skierniewice oraz powiaty brzeziński, skierniewicki, rawski i tomaszowski. W całym okręgu wybranych zostanie 5 radnych. Kandydatów jest o wiele więcej, bo aż 88.
Wśród nich nie zabrakło mieszkańców powiatu opoczyńskiego. Z listy KW Polska Partia Pracy – Sierpień 80 startują Andrzej Telus i Janusz Grabski z Mroczkowa Gościnnego. KW Platforma Obywatelska RP zgłosił Wiktora Olszewskiego oraz mieszkańców Drzewicy – Józefa Wlazło i Krystynę Swęd. KW Krajowa Partia Emerytów i Rencistów wystawił m.in. 21–letnią opoczniankę Monikę Jóźwiak. Z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej startuje Piotr Stempniak, kandydat na burmistrza Opoczna. Wśród kandydatów Ruchu Wyborców Jana Korwin–Mikkego znaleźli się Bernard Węglarski i Robert Węglarski – obaj z Opoczna. Kandydatem PiS jest Jan Rożenek. Z kolei PSL wystawiło kandydaturę Artura Bagieńskiego oraz opocznianina Kamila Kuchty.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »