Chaotyczny mecz

Liga Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych

W piątek, 13 listopada w Lidze Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych większych emocji nie było. Rozegrano tylko jeden mecz pomiędzy drużyną ZSO „Żeromski” II a zespołem Samorządowego LO z ZSS nr 1.
Drużyna z „samorządówki” przystąpiła do spotkania w mocno osłabionym składzie i wydawało się, że drugi zespół „Żeroma” bez kłopotu wygra. Na początku pierwszego seta wszystko wskazywało, że tak właśnie będzie. Jednak tylko do stanu 20:9 dla ZSO. Drużyna z „jedynki” po raz kolejny udowodniła, że warto grać do końca. Ku zdziwieniu wszystkich doprowadziła do remisu a nawet miała piłkę setową 24:23. Ostatecznie na własne życzenie przegrała seta 27:29.
W drugim secie z drużyny „Żeromskiego” jakby uszło powietrze. Zaczęły pojawiać się błędy, co konsekwentnie wykorzystali rywale wygrywając seta 25:21. A więc remis i jakby początek spotkania.
Trzeci set to gra, która nie mogła się podobać. Tak słabej postawy zarówno jednej jak i drugiej drużyny nikt się nie spodziewał. Mecz był brzydki i chaotyczny, z mnożącymi się błędami. Ostatecznie dzięki szczęściu tie-breaka i cały mecz wygrali chłopcy z Samorządowego LO 2:1 (27:29, 25:21, 17:15).
Bardzo ciekawie zapowiada się piąta kolejka, która da odpowiedź na pytanie: kto zostanie mistrzem rundy jesiennej.
Tabela po 4. kolejce
Po nazwie drużyny ilość meczów, liczba punktów, stosunek setów i małych punktów.
1. Żeromski (I) 3 6 6:0 150:92 (+58)
2. ZSS nr 1 4 6 4:6 203:224 (-21)
3. ZSP nr 1 3 5 4:2 145:128 (+17)
4. Żeromski (II) 3 4 3:4 160:146 (+14)
5. Drzewica 3 4 3:4 151:157 (-6)
6. Żarnów 2 2 0:4 55:100 (-45)