tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Być narodowi użytecznym

 
W piątek, 30 października uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 świętowali dzień patrona szkoły, Stanisława Staszica. Hasłem przewodnim uroczystości była dewiza

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych, ich wychowawcy oraz zaproszeni goście. Dyrektor szkoły, Marek Zieliński serdecznie powitał zgromadzonych, kierując szczególnie ciepłe słowa do swoich najmłodszych uczniów - pierwszoklasistów, którzy w trakcie obchodów złożyli uroczyste ślubowanie.
Część oficjalną rozpoczęła prezentacja wszystkich klas pierwszych. Prowadzący uroczystość Dagmara Grzywacz i Mateusz Kałużny z klasy II TL wyczytywali kolejne klasy, a ich uczniowie przedstawiali zebranym jej profil, wręczając na zakończenie symboliczny order swojemu wychowawcy. Po prezentacji poszczególnych grup przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Na salę wprowadzono sztandar szkoły, na który w obecności zgromadzonych gości i dyrekcji ślubowali gospodarze klas pierwszych - Stanisław Ferensztajn z I TI, Sylwia Lachowska z I TL, Krystian Bielas z Ia LO, Justyna Pancer z Ib LO, Katarzyna Wójcik z I TE, Paulina Rutowicz z I TH, Anna Gąsiorek z I TOT, Mariusz Wójcik z Ia ZSZ, Piotr Flak z Ia ZSZ, Kamil Woźniak z Ic ZSZ, Bartosz Mastalerz z I TU oraz Michał Płaska z I TM. W imieniu wszystkich uczniów klas pierwszych delegaci zobowiązali się dbać o honor i tradycję szkoły, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, nieustannie pracować nad wzbogacaniem swojej wiedzy oraz kochać ojczyznę i służyć jej codziennym postępowaniem.
W ramach obchodów dnia patrona szkoły rozstrzygnięto konkurs pod nazwą „Kalendarium życia i twórczości Stanisława Staszica”. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali swoje prace, przypominając jednocześnie zgromadzonym główne fakty z życia patrona szkoły. Decyzją jury pierwsze miejsce zdobyły ex aequo I TM i I TE. Dwa drugie miejsca przyznano Ia LO i I TH. Jury wyróżniło również prace klas Ic ZSZ i Ib LO. Nagrody w postaci słodkich upominków wręczył uczniom dyrektor placówki.
Uroczystość zakończył program artystyczny, na który złożyły się recytacje oraz popisy wokalne. Obchody przygotowały nauczycielki - Jolanta Zapała, Anna Brzęczek i Marzena Jaruga.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »