Drzewica

Brąz dla Karola

Lekkoatletyka

Od 26 do 29 stycznia rozgrywano w Spale halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce. W zawodach świetnie zaprezentował się Karol Ciesielski ? drzewiczanin reprezentujący obecnie barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego Kusy Warszawa. Absolwent Szkoły Podstawowej w Drzewicy i Gimnazjum im. Jana Pawła II zdobył brązowy medal w siedmioboju. Startował w juniorach młodszych.
Na ten sukces złożyły się bardzo dobre rezultaty osiągnięte w siedmiu konkurencjach. W biegu na 60 m Karol zajął trzecie miejsce wynikiem 7,62 s. W dal skoczył 6,18 m, co jest jego rekordem życiowym. Drugą życiówkę zaliczył w pchnięciu kulą rezultatem 14,16 m. Kolejną zanotował skacząc wzwyż 1,67 m. W biegu na 60 m przez płotki uzyskał 9,74 s, a w biegu na 1000 m czas 3:26,15. Skok o tyczce również może zaliczyć do bardzo udanych. Pokonał wysokość 3 m, dzięki czemu pobił swój rekord życiowy.
W klasyfikacji generalnej młody lekkoatleta rodem z Drzewicy uzyskał 3938 pkt i wywalczył trzecie miejsce. Na podium odebrał brązowy medal mistrzostw Polski.
Ucząc się w drzewickich szkołach Karol był bardzo wszechstronnym sportowcem, a teraz rozwija swój talent w LIX LO Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Życzymy kolejnych sukcesów.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.