tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Bożonarodzeniowo w Bukowcu Opoczyńskim

 


21 grudnia był ostatnim dniem nauki szkolnej przed kilkudniową przerwą świąteczną. Jak nakazuje tradycja w szkole nie mogło obyć się bez łamania opłatkiem i klasowych wigilii.
Uczniowie w sposób szczególny przygotowali się do tego dnia. Po klasowych wigiliach, punktem kulminacyjnym były jasełka przygotowane przez katachetkę, Marię Wrońską.
W tegoroczne jasełka zaangażowani zostali uczniowie szkoły podstawowej klas I?III. To oni wcielili się w postaci Marii, Józefa, pastuszków i mędrców. Trzeba przyznać, że z zadaniem poradzili sobie po mistrzowsku. Z przejęciem odegrali powierzone im role. Całości świątecznej atmosfery dopełnił chór gimnazjalistek, który przy akompaniamencie keyboardu za którym zasiadła Ania Cieślik, odśpiewał koledy.
W tak ciepłej i niezwykle wzruszającej scenerii wszyscy chętnie przyłączają się do śpiewu. Już po kilku dźwiękach zebrani uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście przyłączyli się do śpiewu.
Serdeczne i ciepłe życzenia wypełniły korytarz szkolny, który przybrał odświętny wystrój. W świetle migoczących choinkowych lampek zapanował świąteczny nastrój.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »