tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Boom w Sławnie

 W oczekiwaniu na seans filmowyPrzez trzy dni ostatniego weekendu Sławno przeżywało istny boom kulturalny. A to za sprawą zaproszenia do udziału w programie, nazwanym właśnie ?Boom kultury? realizowanym przy pomocy środków unijnych przez Świetlicę Krytyki Politycznej w Łodzi. Organizatorzy zaprosili do współpracy Kutnowski Dom Kultury, Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu i Gminny Ośrodek Kultury ze Sławna.
W piątek, 28 września w Sławnie wyświetlony został, nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni, jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat, ?Jestem bogiem?, opowiadający o krótkiej historii kapeli hip?hopowej ?Paktofonika? i jej lidera Piotra ?Magika? Łuszcza, który popełnił samobójstwo, skacząc z okna mieszkania na dziewiątym piętrze. Piękny, wzruszający film, momentami z genialnymi czarno?białymi zdjęciami Śląska przyszło obejrzeć ponad 120 osób, głównie młodzieży, co jak na standardy wiejskie jest wynikiem imponującym. Niestety, fatalne nagłośnienie praktycznie uniemożliwiło właściwe zrozumienie dialogów i tekstów piosenek, co w tym przypadku oznaczało brak zrozumienia całego filmu.
Po projekcji organizatorzy zaprezentowali pokaz iluminacji GOK. Na jednej ze ścian przy pomocy rzutnika takt muzyki zmieniały się kolorowe światła tworzące geometryczne wzory.
Drugiego dnia ściany GOK?u znowu zostały oddane we władanie artystom, tym razem pod bardziej trwałe dzieła sztuki. Pod okiem zawodowych instruktorów plastyki na ścianach GOK powstały barwne malunki, tworzone przez całą sobotę, 29 września i do południa w niedzielę.
Były także imprezy sportowe, w tym rajd rowerowy parami (wygrał go przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Knap), były warsztaty dla animatorów kultury ?Kultura Restart? prowadzone przez Wojciecha Kłosowskiego oraz Turniej Gier Edukacyjnych prowadzony przez Marcina Zaroda. Słowem dla każdego coś miłego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »