tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Boisko już na wodzie

 
W ubiegłym tygodniu na drzewickim zalewie zostało zamontowane boisko do kajak polo


Jak pisaliśmy przed dwoma tygodniami, zarząd Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica podjął decyzję o zakupie boiska do kajak polo, a dzięki LGD "Nad Drzewiczką" pozyskał unijne dofinansowanie.
Projekt pn. "Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej poprzez utworzenie boiska do gry w kajak polo" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Został zrealizowany jako tzw. mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013, którego instytucją zarządzającą jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Inwestycja kosztowała 9.900 zł. Jej wykonawcą, wyłonionym w ramach zapytania ofertowego, została firma Agility Skills. Co ciekawe, to właśnie ona była dostawcą boisk na tegoroczne Mistrzostwa Europy Seniorów i Młodzieżowców w Kajak Polo, które miały miejsce na torze Malta w Poznaniu.
Żeby LKK mógł liczyć na unijny zwrot z Urzędu Marszałkowskiego (80% kosztów), boisko należało zamontować jeszcze w 2013 roku. Tak też się stało.
Ekipa Agility Skills przyjechała do Drzewicy w ubiegłym tygodniu i wykonała zadanie, montując na zalewie dwie bramki o wymiarach 1x1,5 m, usytuowane 2 m nad lustrem wody, a także pływające linie, które zamocowała na bojach. Zgodnie z przepisami kajak polo, boisko ma 35 m długości i 23 m szerokości.
Obiekt jest zlokalizowany w sąsiedztwie Ośrodka Sportu i Rekreacji ? między molem a wypożyczalnią sprzętu pływającego. Z brzegu widać go doskonale. Nie będzie stanowił żadnej przeszkody ani dla plażowiczów, ani dla wędkarzy. Co ważne, głębokość wody w tym miejscu wynosi około 2,5 m, czyli jest zgodna z przepisami kajak polo (minimalna wartość to 90 cm).
Pierwszy mecz na nowo powstałym boisku odbędzie się najprawdopodobniej jeszcze w bieżącym tygodniu. Pokazowe spotkanie rozegrają górale LKK, którzy w piłce na kajakach notują coraz większe sukcesy. Warto zobaczyć, jak radzą sobie w tej odmianie kajakarstwa.
Oczywiście przed zimą bramki i linie trzeba będzie zdemontować, żeby lód nie uszkodził elementów wyposażenia. To już jest zadanie klubu, który chce również ubezpieczyć boisko.
Obiekt ruszy pełną parą w nowym sezonie. Z boiska będą bezpłatnie korzystać nie tylko zawodnicy LKK, ale także mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Drzewicę, którzy są pasjonatami sportów wodnych i lubią aktywne formy wypoczynku.Przygotowania do montażu boiskaWidok z brzegu jest bardzo dobry


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »