Biegali w stylu alpejskim

Liga Biegów Górskich

Większość naszych zawodników debiutowała w biegu stylem alpejskim.

W sobotę, 2 marca sekcja biegowa Opoczno Sport Team wystartowała w otwarciu sezonu Montrail ? Ligi Biegów Górskich 2013. Cykl Montrail stanowi pierwszą ligę biegów górskich w Polsce. Dla zawodników Opoczno Sport Team udział w imprezie wiąże się ze zdobyciem niezwykle ważnego doświadczenia.
Zawody zostały rozegrane na dystansie 8 km i 230 m ze startem sprzed hotelu Orle Gniazdo na Klimczoku. Trasa miała przewyższenie 620 m. Zastosowano styl alpejski, w ramach którego w przeważającej części trasy biegnie się pod górę. Zawodnicy Opoczno Sport Team startowali dotychczas w stylu anglosaskim, czyli w formule podbieg i zbieganie.
Zdecydowana większość naszych biegaczy debiutowała w tej konkurencji, jedynie trener Jacek Wojtarek przed pięcioma laty startował w stylu alpejskim podczas Mistrzostw Polski w Międzygórzu. Jak wspomina, był to jego najcięższy bieg w karierze.
W gronie 163 startujących mężczyzn bieg ukończyło 111, co świadczy o wysokiej skali trudności.
Z opoczyńskich biegaczy najlepszy wynik zanotował Mateusz Celak, który wywalczył 16. pozycję w kategorii open. Czas 45 minut i 53 sekund dał mu 2. miejsce wśród juniorów.
Na 37. miejscu open i 27. wśród seniorów zmagania ukończył trener OST Jacek Wojtarek. Jego rezultat to 49 min. i 29 s.
Jako 49. w kategorii open i 34. w seniorach metę przekroczył Marcin Kozieł z czasem 51 min. i 35 s.
W gronie 29 kobiet bieg ukończyły 22 zawodniczki. Opoczyńskie biegaczki spisały się świetnie.
Na 7. pozycji w kategorii open do mety dobiegła Łucja Wiktorowicz z czasem 52 min. i 14 s, co dało jej zwycięstwo w juniorkach. Przypomnijmy, że Łucja jest młodziczką, natomiast w lidze kategorie liczą się od juniora. W związku z tym podjęto decyzję, by Łucja pobiegła w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się 13 kwietnia w Ustrzykach Dolnych.
Druga z naszych biegaczek, Maria Ziółkowska z czasem 1 godz. i 2 min ukończyła zmagania na 11. pozycji w grupie open. Dzięki temu była 2. w juniorkach.
? Wyniki naszych biegaczy są bardzo dobre. Jak widać, opoczyńścy zawodnicy nie odstają od krajowej czołówki ? podsumował trener.