tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Biblioteki nagrodzone

 

W środę, 23 marca w trakcie obrad V sesji Rady Powiatu rozstrzygnięto konkurs na najlepszą bibliotekę publiczną powiatu opoczyńskiego w 2010 roku. Główne nagrody trafiły do Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem i filii nr 1 PiMBP. Placówki otrzymają po 2 tys. zł z przeznaczeniem na zakup nowych książek.
Konkurs już po raz dziewiąty zorganizowali wspólnie Starostwo Powiatowe oraz PiMBP. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Kronika źródłem informacji o działalności biblioteki”. Wzięło w nim udział 16 bibliotek – 5 bibliotek gminnych i 11 filii bibliotecznych. Komisja oceniała ich pracę podczas wizytacji, które przeprowadzono 2 i 3 lutego. Zwracano uwagę m.in. na ilość czytelników, liczbę odwiedzin i wypożyczeń, realizowane formy pracy z czytelnikiem oraz na jakość prowadzonych przez biblioteki kronik, których dotyczyło hasło tegorocznego konkursu. Dodatkowe punkty komisja przyznawała za współpracę ze środowiskiem oraz działania na rzecz popularyzacji zabytków i miejsc historycznych w najbliższej okolicy. Otrzymane noty zdecydowały o wynikach konkursu.
Za najlepszą w powiecie uznano Gminną Bibliotekę Publiczną w Poświętnem, kierowaną przez Marię Szufladowicz. Komisja doceniła podejmowane przez nią działania na rzecz popularyzacji rodzimej tradycji i historii, obszerną dokumentację działalności biblioteki i gminy oraz liczne albumy fotograficzne upamiętniające ciekawe miejsca, wydarzenia i ludzi regionu. Biblioteka jest jednocześnie centrum informacji, czytelnią internetową oraz miejscem wystaw o tematyce regionalnej.
Wśród filii bibliotecznych najlepsza okazała się filia nr 1 PiMBP, którą prowadzi Renata Ciesielska. Filia wyróżnia się spośród innych wysokim poziomem czytelnictwa oraz wzmożeniem działań na rzecz współpracy ze środowiskiem.
Ponadto komisja przyznała 9 wyróżnień. Za współpracę ze środowiskiem wyróżniono GBP w Białaczowie oraz filię PiMBP w Skórkowicach. Udziałem w projektach unijnych zasłużyły się GBP w Sławnie i w Żarnowie. Wyróżnienie za wzmożenie aktywności w sferze działalności kulturalno–oświatowej otrzymały Biblioteka Samorządowa Gminy i Miasta w Drzewicy oraz Filie PiMBP w Bukowcu Opoczyńskim, Ogonowicach, Mroczkowie Gościnnym i w Petrykozach.
Zarówno przedstawiciele władz powiatu, jak i dyrektorka PiMBP, Bożena Świątek–Mazur pogratulowali dyrektorom wyróżnionych bibliotek. Jednocześnie zapowiedziano, że w przyszłym roku formuła konkursu zostanie zmieniona, a szczególny nacisk położony będzie na innowacyjność działań biblioteki oraz zasięg jej oddziaływania.
Drugim punktem uroczystej części sesji było podziękowanie działaczom kultury za promowanie powiatu opoczyńskiego. W obecności radnych i zaproszonych gości otrzymali je Jerzy Wilk i Edward Zagdański.
Relację z przebiegu merytorycznej części sesji zamieścimy w przyszłym numerze. Wspomnijmy jedynie, że radni wypracowali treść wniosku do Zarządu Dróg Wojewódzkich, w ramach którego postulują zamknięcie drogi wojewódzkiej nr 726 na odcinku Opoczno – Inowłódz dla samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 3,5 tony.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »