tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam drewno opałowe i kominkowe tel ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Bezpiecznie w święta

 


Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia. W tym roku będzie z tej okazji wyjątkowo dużo wolnego, bo święta wypadają na tygodniu i przeplatają się z weekendami, a co za tym idzie będzie również sporo okazji do spotkań z bliskimi i wspólnego świętowania. Na drogach pojawi się więcej niż zwykle kierowców, również tych "niedzielnych", którzy wyruszą w bliższe i dalsze podróże do rodziny lub w miejsca wypoczynku. Policja apeluje, aby mimo świątecznego nastroju nie tracić głowy za kierownicą.
W całym okresie świąteczno-noworocznym policjanci z KPP w Opocznie prowadzić będą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Liczniejsze niż zwykle patrole pojawią się głównie przy głównych ciągach komunikacyjnych (zwłaszcza w przewidywanych terminach wyjazdów i powrotów), ale także na drogach lokalnych. Mundurowi zwrócą uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, gdyż tak duże nagromadzenie dni świątecznych i wolnych od pracy (w tym sylwester i Nowy Rok) sprzyja wspólnemu biesiadowaniu i wznoszeniu toastów. Mundurowi apelują, aby w żadnym wypadku nie wsiadać za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu, a także po hucznej imprezie w dniu poprzednim. Ale nie będzie też pobłażania dla piratów drogowych czy osób zapominających o zapięciu pasów bezpieczeństwa.
Policjanci zwrócą uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, również te popełniane przez pieszych. A ci bardzo często zapominają, że ich bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nich samych. W przedświątecznym ferworze, zaabsorbowani zakupami robionymi najczęściej w godzinach popołudniowych, a więc po zmierzchu, zapominają o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Niejednokrotnie przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, a nawet na pasy zdarza im się wtargnąć tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Zapominają, że po pierwsze z reguły w ciemnej odzieży i przy słabo oświetlonych ulicach są po zmierzchu bardzo słabo widoczni, a po drugie, że przy mokrej nawierzchni, nieraz oblodzonej, kierowcy nie zawsze zdołają wyhamować w porę. Apelujemy więc o zachowanie rozsądku i wzmożonej ostrożności. Postarajmy się, aby nadchodzące święta były przede wszystkim bezpieczne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (910) z dnia 19 Grudnia 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »