tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Bezpieczni w ruchu drogowym

 
W piątek, 15 kwietnia w ZSS nr 1 odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Główne nagrody zgarnęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudzewicach i gimnazjaliści z ?jedynki?


Turniej organizowany przez Wydział Ruchu Drogowego KPP w Opocznie rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych ? szkoły podstawowej i gimnazjum. Wystartowało w nim 16 trzyosobowych drużyn: 9 reprezentujących poszczególne gminy z terenu powiatu oraz 7 reprezentujących gimnazja. Dodajmy, że wyłoniono je we wcześniejszych eliminacjach gminnych, co gwarantowało wysoki poziom turnieju. W jego pierwszej części wszystkie grupy rozwiązywały test ze znajomości przepisów prawa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy. Następnie zmierzyli się w jeździe na rowerze po torze przeszkód.
A oto wyniki. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna z SP w Brudzewicach, w składzie: Jakub Gossa, Mateusz Grabski i Kamil Wiechecki. Drugie miejsce zajęła drużyna z ZSS nr 1, a trzecie z SP w Radzicach. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskał Kamil Wiechecki z SP w Brudzewicach. W kategorii gimnazjów najlepsza okazała się drużyna z ZSS nr 1 w składzie: Kamil Mandas, Maciej Szczygłowski i Bartłomiej Wójcik. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Żarnowa, a trzecie gimnazjaliści z Białaczowa. Najlepszy wyniki indywidualne uzyskał Mateusz Kowalczyk z Gimnazjum w Żarnowie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali sprzęt sportowy ufundowany przez samorządy i firmy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (719) z dnia 22 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »