tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Paradyż

 Bezpieczne ferie w Paradyżu

 


Przed feriami w Szkole Podstawowej w Paradyżu zorganizowano lekcję z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego dla najmłodszych uczniów. Z inicjatywy nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego Katarzyny Nowak do uczniów zawitał przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim Michał Franas, którego zadaniem było porozmawianie z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej w Paradyżu o przepisach ruchu drogowego.
Dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, obejrzały również film ?Bezpieczna droga z radami Spongeboba?, który powstał z inicjatywy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Ministerstwa Zdrowia z myślą właśnie o najmłodszych odbiorcach. Po emisji filmu, który jest jednocześnie edukacyjną zabawą, bowiem dzieci same udzielają odpowiedzi, tak aby mieć możliwość dalszego oglądani. Specjalista z piotrkowskiego WORD rozdał uczniom odblaskowe przywieszki do tornistra, uczulając i tłumacząc jednocześnie dzieciom, jak istotne jest bycie widocznym na drodze. Uczniowie dowiedzieli się również, w jakich miejscach mogą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, na co muszą zwracać szczególną uwagę i jakie mogą ich spotkać zagrożenia na drogach publicznych.
W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie z zerówek Szkoły Podstawowej w Paradyżu. To nie pierwsza i nie ostatnia tego typu lekcja wychowania komunikacyjnego, ponieważ WORD w Piotrkowie Trybunalskim już przygotowuje wzorem lat ubiegłych wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Opocznie harmonogram podobnych spotkań na terenie całego powiatu opoczyńskiego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (760) z dnia 3 Lutego 2012r.
W dziale Paradyż dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »