tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Bezpieczna sieć

 
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W tym roku przypada 8 lutego.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Główną ideą obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Z okazji DBI organizowane są w całej Polsce zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje. W tym roku tematem przewodnim międzynarodowego DBI są wirtualne światy. Młodzi ludzie spędzający coraz więcej czasu online, konfrontując się z wyzwaniami i problemami związanymi z ochroną swojej prywatności bezpieczeństwem, czy własnym wizerunkiem. Hasłem towarzyszącym tegorocznym obchodom jest „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie”. Ma ono zwrócić uwagę na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Ideą towarzyszącą przygotowaniom do obchodów DBI jest szersza niż dotychczas promocja tego święta oraz zwiększenie zaangażowania szkół w obchody DBI poprzez realizację działań związanych z bezpieczeństwem online. Stowarzyszenie Insafe, które koordynuje DBI na szczeblu międzynarodowym przygotowuje też propozycje edukacyjne dla szkół w całej Europie m.in. kwiz dotyczący zagadnień z kultury i historii europejskiej, edukacji medialnej oraz tematyki bezpieczeństwa w Internecie.
W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter. Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu publikowane są w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »