Bez awansu

Halowe mistrzostwa okręgu piotrkowskiego w piłce nożnej grup młodzieżowych

Za nami dwa turnieje mistrzostw okręgu piotrkowskiego w halowej piłce nożnej, będące eliminacjami do XIII turnieju o puchar marszałka województwa. Imprezy rozegrano w Moszczenicy.
Zawody dla rocznika 2000 zgromadziły dziesięć drużyn, w tym Ceramikę Opoczno i Woy Bukowiec Opoczyński. Lepiej zaprezentowali się młodzi opocznianie, którzy wyszli z grupy i awansowali do półfinału. W meczu półfinałowym ulegli GKS Bełchatów 0:3, ale w małym finale pokonali Włókniarza Moszczenica 3:1. Dzięki temu zajęli trzecie miejsce.
Nie uzyskali jednak awansu do turnieju o puchar marszałka. Ten sukces stał się udziałem finalistów ? Lechii Tomaszów i GKS Bełchatów. W finale wygrała Lechia.
Do mistrzostw rocznika 2001 przystąpiło dwanaście drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Awans do półfinałów uzyskiwali tylko zwycięzcy grup.
Nasz powiat reprezentowała ekipa ?Cery?. Opocznianie trafili do grupy A, gdzie radzili sobie bardzo dobrze. Zremisowali 1:1 z GKS Bełchatów, rozgromili Świt Kamień 6:0 oraz pokonali Orlika Ujazd 3:0.
Mimo świetnych rezultatów do fazy finałowej nie awansowali. Zdobyli tyle samo punktów co Bełchatów, ale strzelili mniej bramek i w efekcie zajęli drugie miejsce w grupie.
Jak się później okazało, GKS Bełchatów był najlepszą drużyną mistrzostw. Wywalczył mistrzostwo okręgu i razem z Mazowią Tomaszów Mazowiecki zagra w finale wojewódzkim turnieju o puchar marszałka.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (800) z dnia 9 Listopada 2012r.