tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Będzie współpraca?

 


W sobotę, 25 sierpnia w Urzędzie Miejskim gościła delegacja z ukraińskiego Chocimia, miasta położonego na południowym ? wschodzie Ukrainy a znanego w Polsce choćby z historii. Do Opoczna przyjechała trzydziestoosobowa grupa, pod przewodnictwem burmistrza Chocimia, Hennadiego Warhuliaka. Oprócz burmistrza do Opoczna przyjechali: przewodniczący chocimskiej Rejonowej Rady Narodowej Dmitro Rudenko, wiceprzewodniczący chocimskiej rejonowej administracji państwowej Wołodymir Storczak, pierwszy zastępca burmistrza Chocimia Mikola Gołowliow. Byli również przewodniczący kilku wsi, przedsiębiorcy oraz zespół młodzieżowy Trojesti Muzyky. Gości podjęli burmistrz Jan Wieruszewski wraz z zastępcami, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Wojciechowski, skarbnik i sekretarz gminy: Barbara Bąk i Kazimierz Kożuchowski, dyrektorzy opoczyńskich placówek kulturalnych oraz szefowie spółek gminnych.
Witając gości burmistrz omówił najważniejsze zadania gminy Opoczno, wynikające z planów wieloletnich, podkreślił różnice prawne w możliwościach funkcjonowania obu gmin. Okazuje się, że pod względem przekazywania władzy na najniższe szczeble jesteśmy daleko przez Ukraińcami. I chocimskim urzędzie gminnym pracuje tylko? siedem osób. Zdecydowana większość zadań realizowanych jest przez administrację państwową. Burmistrz mówił o ostatnich osiągnięciach gminy i planach na najbliższą przyszłość, o rozbudowie i modernizacji sieci dróg, w tym o obwodnicy, o budowie kanalizacji, o zadaniach z zakresu kultury. Przekazał szefowi delegacji projekt umowy o współpracy, proponując ustalenie terminu jej podpisania.
Gienadyj Warhuliak krótko omówił zadania jakie realizowane są przez kierowany przez niego urząd. Zaprosił delegację Opoczna na obchody 1200 rocznicy powstania Chocimia, na 16 września i zaproponował podpisanie wówczas umowy o współpracy. Ale, jak wiadomo, 16 września w Ostrowiu odbywać się będą gminne i powiatowe dożynki, więc wyjazd na Ukrainę w tym terminie jest niemożliwy.
Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim goście wraz z towarzyszącymi im przedstawicielami władz samorządowych Opoczna zwiedzili opoczyńskie muzeum, Dom Kultury a w godzinach popołudniowych wojskową część cmentarza na ul. Granicznej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »