tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Będą kandydować do Izby Rolniczej

 

Urząd Gminy i Miasta informuje, że Krajowa Rada Izby Rolniczej uchwałą nr 9/2010 z 1 grudnia 2010 roku zarządziła wybory do izb rolniczych, w tym do Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Dzień wyborów został wyznaczony na niedzielę, 3 kwietnia.
Wybory w gminie Drzewica odbędą się w UGiM – w pokoju nr 26 (drugie piętro) od godz. 8.00 do 18.00.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, członkami samorządu rolniczego mogą zostać osoby fizyczne i prawne będące podatnikami podatku rolnego, podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadających w nich wkłady gruntowe. Przysługuje im prawo kandydowania do rad powiatowych Izby Rolniczej i uczestnictwo w ich wybieraniu.
Rolnik ubiegający się o mandat członka rady powiatowej IRWŁ musi wypełnić i złożyć następujące dokumenty: zgłoszenie kandydata, oświadczenie o zgodzie na kandydowanie, listę członków zawierającą co najmniej 50 podpisów popierających kandydata. Druki te można otrzymać w UGiM lub pobrać ze strony internetowej www.izbarolnicza.lodz.pl/ Czytelnie wypełnione dokumenty należało złożyć do 14 marca w siedzibie okręgowej komisji wyborczej.
Spis członków izby rolniczej uprawnionych do głosowania, zostanie wyłożony do wglądu w UGiM najpóźniej 14 dni przed dniem wyborów, tj. do 20 marca. Każdy rolnik może sprawdzić czy został w nim ujęty i wnieść w tej sprawie zażalenie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »