tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Finanse

 Będą dotacje dla przedszkoli

 


W budżecie państwa na przyszły rok znaleźć się mają środki na dofinansowanie przedszkoli. W zamian dotychczasowy pięciogodzinny wymiar bezpłatnej edukacji przedszkolnej zostanie zwiększony do sześciu godzin.
Samorządy gminne od wielu lat narzekały, że same muszą ponosić koszty prowadzenia publicznych przedszkoli. Nie było tu żadnej dotacji czy subwencji, choć w międzyczasie wprowadzono przepisy dotyczące obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków czy zapewnienia miejsc w przedszkolach dla dzieci młodszych. Gminy finansowały placówki samodzielnie, opłaty od rodziców mogły pobierać za zajęcia wykraczające ponad pięciogodzinną podstawę programową. Ministrowi edukacji udało się wywalczyć 300 mln zł. Taka kwota z przeznaczeniem na wsparcie edukacji najmłodszych dzieci znalazła się w projekcie budżetu na 2013 rok.
Samorządy w całym kraju otrzymają wsparcie, w zamian jednak będą musiały wydłużyć wymiar darmowych zajęć do sześciu godzin dziennie. Ostatecznie na zmianach skorzystają więc rodzice, którzy zapłacą za jedną godzinę pobytu dziecka w przedszkolu mniej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (794) z dnia 28 Września 2012r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »