Drzewica

Bartosz na podium

Kajakarstwo górskie

Bartosz Dębowski zakończył sezon mocnym akcentem

Górale z Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica zakończyli sezon 2011. W ostatnim tegorocznym starcie rywalizowali w ramach Pucharu Nadziei Olimpijskich. Międzynarodowe zawody zorganizowane przez Krakowski Klub Kajakowy odbyły się w miniony weekend na torze w Krakowie?Tyńcu.
Do regat przystąpiło prawie sto pięćdziesiąt najlepszych osad juniorów i młodzików z Polski, Czech, Słowacji, Rosji i Litwy. LKK Drzewica reprezentowało sześciu zawodników, którzy wchodzili w skład drużyny narodowej. Poszczególne konkurencje podzielone były na kategorie wiekowe ? do 14, 16 i 18 lat.
W sobotę, 1 października rozegrano kwalifikacje. Każda osada mogła wykonać po dwa przejazdy. Do klasyfikacji wliczano wynik lepszego.
Drzewiczanie nie mieli problemów z uzyskaniem awansu do dalszej fazy regat. W kanadyjkach jedynkach Bartosz Orłowski był piąty w kategorii U?14, a Paweł Smolarski zanotował najlepszy czas w U?16. W K?1 mężczyzn Bartosz Dębowski został zwycięzcą eliminacji w U?16, natomiast Paweł Reszelewski startujący w grupie U?18 zajął trzecią pozycję. Awansowała także dwójka kanadyjka Michał Madzio ? Adrian Wlazło (U?18) oraz drzewicko?krakowska osada Paweł Smolarski ? Patryk Mirecki.
Niedzielne półfinały potwierdziły dobrą formę wychowanków LKK. Wszyscy awansowali do decydującego przejazdu w swoich grupach wiekowych ? Smolarski znowu z najlepszym czasem, Orłowski z piątym, Dębowski z trzecim a Reszelewski z czwartym. Dwójka Madzio ? Wlazło była szósta, osada Smolarski ? Mirecki ósma, przy czym w C?2 obowiązywała klasyfikacja open.
O końcowych wynikach zadecydowały finały. Przyniosły one Drzewicy jedno miejsce na podium.
Największy sukces zanotował kajakarz Bartosz Dębowski, który wywalczył trzecią pozycję w grupie do 16 lat. Paweł Reszelewski był piąty w K?1 do lat 18. O podium otarł się Bartosz Orłowski. Młody kanadyjkarz zajął czwarte miejsce w U?14 i może tylko żałować kary za ominięcie bramki. Nie poszło Pawłowi Smolarskiemu ? faworytowi w grupie do 16 lat. Nasz kanadyjkarz otrzymał 60 punktów karnych i ostatecznie uplasował się na siódmej pozycji. Osada Smolarski ? Mirecki została sklasyfikowana na czwartym miejscu, dwójka Madzio ? Wlazło na szóstym.
Regaty na Wiśle przebiegały pod dyktando drużyny czeskiej, która odniosła sześć zwycięstw. Trzy wygrane zanotowali Polacy, dwie Słowacy. Podczas uroczystego podsumowania imprezy najlepsi odebrali medale oraz puchary nadziei olimpijskich.
Kolejne oficjalne starty slalomistów z Drzewicy dopiero sezonie 2012, jednak jeszcze w tym roku dojdzie w klubie do ważnego wydarzenia ? walnego zebrania sprawozdawczo?wyborczego. Delegaci wybiorą władze LKK na nową, czteroletnią kadencję.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (743) z dnia 7 Października 2011r.