tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Barciś w roli mikołaja

 

Przedstawiciele fundacji odwiedzili gminę Drzewica w czwartek, 22 grudnia. Delegację stanowili dyrektor generalny Rafał Tuchanowski, członek zarządu Michał Spała, znany aktor telewizyjny i teatralny Artur Barciś, który jest członkiem rady fundacji, oraz studenci SGH ? Wojciech Strzałkowski i Wojciech Ziółkowski.
Przyjazd warszawian był wielkim świętem dla obu szkół, a wizyty połączono z tradycyjnymi jasełkami. W bożonarodzeniowych spotkaniach brali udział reprezentanci władz samorządowych gminy, sołtysi, księża i rodzice uczniów.

Moc wrażeń w Krzczonowie
W tegorocznych jasełkach pt. ?Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje?? zaprezentowały się dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I, II i III. Mali aktorzy nie tylko recytowali wiersze i śpiewali kolędy, ale także tańczyli. Program występów przygotowało grono pedagogiczne, natomiast rodzice wykazali się wyjątkową smykałką charakteryzatorską, przygotowując dla swych pociech piękne stroje. Po spektaklu wręczono gościom pamiątkowe bombki, aby zawsze miło wspominali odwiedziny w Krzczonowie.
Jasełka były powiązane z uroczystą wieczerzą wigilijną, o którą postarała się Rada Rodziców. W trakcie spotkania panowała iście rodzinna atmosfera. Łamano się opłatkiem, śpiewano kolędy oraz spożywano tradycyjne, wigilijne posiłki.
Na wspólne świętowanie przybył długo oczekiwany przez wszystkich Artur Barciś. Artysta zrobił na zebranych bardzo dobre wrażenie. Integrował się ze społecznością, żartował z dziećmi i wraz z innymi zasiadł do stołu.
Każdy uczeń szkoły otrzymał od fundacji plecak z wyposażeniem oraz torbę słodyczy. Również przedstawiciele warszawskiej instytucji nie opuścili murów szkoły bez prezentu. Przygotowano dla nich misternie wykonane na szydełku anioły, by zawsze przynosiły im szczęście i przypominały spotkanie w Krzczonowie.
NaL


Świąteczne Idzikowice

Bardzo świątecznie było także w Szkole Podstawowej w Idzikowicach, gdzie miała miejsce uroczystość wprowadzającą w nastrój Bożego Narodzenia. Uczniowie klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego wspierani przez szóstoklasistów zaprezentowali montaż słowno?muzyczny z fragmentami Pisma Świętego oraz kolędami.
Po części artystycznej uczniowie otrzymali z rąk Artura Barcisia gwiazdkowe prezenty ? wypełnione po brzegi plecaki. Dodatkowym upominkiem były słodycze ufundowane przez studentów SGH.
Dyrektorka szkoły Anna Jakubczyk złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podziękowała przedstawicielom fundacji. Uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane wstążkowe bombki. Do podziękowań dołączył burmistrz Janusz Reszelewski przekazując gościom książkę ?Drzewica. Szkice z dziejów miasta?. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania kolędy ?Dzisiaj w Betlejem?.
Po uroczystości Artur Barciś rozdawał autografy i chętnie pozował do zdjęć. Na zakończenie goście zostali zaproszeni do wigilijnego stołu. Spotkanie odbywało się w bardzo rodzinnej, ciepłej atmosferze.
Dodajmy, że w przeddzień szkolnej uroczystości wychowawcy klas zorganizowali spotkania opłatkowe ze swoimi wychowankami.

Pamiątkowa fotografia w Krzczonowie
Artur Barciś wręcza prezenty w Idzikowicach
Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »