tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Balony nad Opocznem

 
X edycja otwartych zawodów modeli balonów

W sobotę, 12 marca rozegrano X otwarte zawody modeli balonów organizowane przez MDK. Celem zawodów była popularyzacja sportu modelarskiego, zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką lotnictwa, plastycznych konstrukcji przestrzennych i różnorodnymi formami pracy twórczej oraz teoretyczne i praktyczne poznanie zasad aerodynamiki i podstawowych praw fizyki.
Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu dziewięciu uczestników w konkursie indywidualnym oraz cztery drużyny. W zawodach uczestniczyły dzieci z Kielc, Łasku, Tomaszowa Maz., Opoczna i okolic. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: Stefan Piotrowski, Kazimierz Pela i Sławomir Jagielski.
Zgodnie z regulaminem, każdy zawodnik mógł wykonać dwa loty w danej klasie. Lepszy lot był liczony do punktacji indywidualnej. O klasyfikacji zespołowej decydowała suma punktów zdobytych przez dwóch najlepszych zawodników z drużyny w klasie standard i otwartej. Lot mierzony był od chwili wypuszczenia balonu do chwili jego zetknięcia z ziemią, zawiśnięcia na przeszkodzie lub zniknięcia z pola widzenia.
Z opocznian najlepsze wyniki indywidualne uzyskał Bartłomiej Kurowski, który zajął drugie miejsce w klasie open. Ekipa MDK zanotowała sukces drużynowy. Nazbierała najwięcej punktów i wygrała klasyfikację zespołową.
Wyniki indywidualne
Klasa standard: 1. Magda Szymczak (Łask) – 780 pkt, 2. Konrad Dębicki (Łask) – 210 pkt, 3. Kacper Łukawski (Kielce) – 200 pkt, 4. Anna Zabłocka (Łask) – 185 pkt
Klasa open: 1. Krzysztof Siewierz (Tomaszów Mazowiecki) – 1060 pkt, 2. Bartłomiej Kurowski (Opoczno) – 1054 pkt, 3. Magda Wawrzycka (Kielce) – 622 pkt, 4. Grzegorz Bryk (Kielce) – 555 pkt

Klasyfikacja zespołowa
1. MDK Opoczno – 1580 pkt, 2. KSM Kielce – 1523 pkt, 3. Wodnik Tomaszów – 1515 pkt, 4. ŁDK Łask – 1350 pkt
Po zakończeniu startów uczestnicy zawodów powrócili do MDK, gdzie otrzymali słodki poczęstunek, a komisja sędziowska podliczyła punkty uzyskane przez zawodników. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez firmę Art–Kom Artura Rudzkiego, salon optyczny Bernadetty Baran i MDK.
foto E. Zagdański


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »