tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Bąkiewicz w Poświętnem

 
Z inicjatywy radnego Michała Franasa oraz dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych Macieja Szufladowicza uczniowie z Poświętnego mieli niecodzienną okazję spotkania z reprezentantem kadry polskich siatkarzyMistrz w otoczeniu fanów


W miniony poniedziałek uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Poświętnem do uprawiania sportu namawiał siatkarz Michał Bąkiewicz, srebrny medalista Mistrzostw Świata w Japonii oraz mistrz Europy z 2009 r. Bąkiewicz jest zawodnikiem grającym na pozycji przyjmującego w Skrze Bełchatów. 13 lutego otrzymał nagrodę siatkarza roku w plebiscycie Siatkarskie Plusy. Do przyjazdu na spotkanie z uczniami ZSS zachęcił siatkarza radny Michał Franas, który jakiś czas temu poznał prywatnie piotrkowianina występującego w naszej siatkarskiej kadrze.
Uczniowie zgromadzeni w sali gimnastycznej ZSS przyjęli gromkimi brawami wicemistrza świata. Następnie przez ponad godzinę Michał odpowiadał młodym ludziom na liczne pytania, zachęcał również do uprawiania sportu. Na zakończenie dyrektor ZSS Maciej Szufladowicz przedstawił mistrzowi Europy dwóch chłopców z gimnazjum, którzy rozpoczęli przygodę z siatkówką.
Pierwszy to Szczepan Sobczyk, mierzący już ponad 190 cm, drugi to Piotr Badura ze wzrostem 207 cm. Są uczniami kl. IIIb Gimnazjum w Poświętnem. Ćwiczą pod okiem trenera w Rzeczycy i Spale. Mistrz życzył chłopcom sukcesów i zapewnił, że będzie im dopingował w karierze siatkarskiej.
Na zakończenie Michała Bąkiewicza czekało nie lada wyzwanie – musiał rozdać około dwustu autografów uczniom, którzy przyszli na spotkanie, nie obyło się także bez pamiątkowych zdjęć. Kadrowicz zostawił również autograf Zespołowi Szkół Samorządowych, który zapewne zawiśnie wśród licznie ustawionych trofeów sportowych uczniów.


koss   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (694) z dnia 29 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »