tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Bajkowy Tuwim

 
W piątek, 8 kwietnia w Prywatnym Przedszkolu Kubusia Puchatka odbyło się przedstawienie teatralne zatytułowane „W Tuwimowie”. W role bohaterów wierszy poety wcielili się uczniowie prywatnej, zaś na widowni zasiadły przedszkolaki z „czwórki” i „piątki” oraz dzieci z Januszewic, Bielowic, Dzielnej, Woli Załężnej i z Drzewicy

Scenariusz przedstawienia opierał się na twórczości Juliana Tuwima, poety który tworzył głównie z myślą o najmłodszych. Jego wiersze, pełne dziecięcej radości i optymizmu, wprawiły publiczność w wyśmienity humor. Wzbogacono je o elementy choreografii, a całości dopełniły ciekawe kostiumy i oprawa muzyczna. W spektaklu wystąpili członkowie grupy teatralnej „Wesoły teatr”, która działa w Zespole szkół Prywatnych pod opieką Justyny Jasińskiej–Nieć.
Po przedstawieniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla przedszkoli i szkół podstawowych miasta i gminy Opoczno organizowany przez ZSPryw. pod hasłem „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. Inicjatorem konkursu jest Prywatne Przedszkole Kubusia Puchatka.
Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: 3–, 4–latki, 5–latki oraz 7–latki. Wzięły w nim udział m.in. przedszkola nr 4 i nr 5 z Opoczna oraz szkoły podstawowe z Bielowic, Januszewic, Dzielnej i Woli Załężnej, a także gościnnie – Przedszkole Samorządowe z Drzewicy. Komisja, która oceniała prace, przyznała trzy nagrody w każdej kategorii wiekowej.
Wśród 3–, 4–latków pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Pankowska, drugie Emilia Solecka, a trzecie Wiktoria Wrońska, wszystkie z Przedszkola nr 4. W kategorii 4–5–latków najwyżej oceniono pracę Zuzanny Wróbel z SP w Woli Załężnej. Drugie miejsce przyznano Natalii Oleksik z Przedszkola nr 4 a trzecie Zuzannie Krzysztofik z Przedszkola nr 5. W grupie siedmiolatków nagrody powędrowały do Jakuba Adamczyka z SP w Woli Załężnej (pierwsze miejsce), Karoliny Urazińskiej z SP w Januszewicach (drugie miejsce) oraz do Kingi Łukasik z SP w Januszewicach (miejsce trzecie). Komisja wyróżniła również Weronikę Siwek z Przedszkola w Bielowicach – za oryginalny pomysł przedstawienia tematu w postaci przestrzennej pracy. Nagrodę specjalną otrzymało przedszkole z Drzewicy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »