tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Bądź bezpieczny na drodze

 


Pod taką nazwą rusza we wrześniu kolejny projekt Drzewickiego Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń?, skierowany do uczniów szkół podstawowych, dzieci z przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gminy i miasta Drzewica.
Akcja została dofinansowana ze środków stowarzyszenia ?Partnerstwo dla bezpieczeństwa drogowego? w ramach programu ?Fundusz Małych Grantów 2012?, który ma na celu wpieranie lokalnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach i obniżenia liczby zdarzeń drogowych. Chodzi nie tylko o współfinansowanie projektów, ale przede wszystkim o tworzenie lokalnych koalicji partnerów, prowadzących działania w tym obszarze.
Spośród ponad trzydziestu ofert, które złożono na konkurs, komisja składająca się m.in. z przedstawicieli DHL Express, Renault, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Instytutu Transportu Samochodowego wybrała pięć najlepszych. W tej grupie znalazł się projekt Drzewickiego Centrum Wolontariatu ?Ofiarna dłoń?. Na realizację przedsięwzięcia nasza organizacja otrzymała grant w wysokości 5.500 zł.
? W ciągu 12 miesięcy przeprowadzimy wiele działań na rzecz podniesienia świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. zajęcia z wykorzystaniem zestawu ?autochodzik?, spotkania z policjantem oraz warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej ? mówi prezes DCW, Dominik Niemirski.
Warto nadmienić, że honorowy patronat nad projektem objęli wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, burmistrz Janusz Reszelewski oraz komendant powiatowy policji insp. Janusz Myga.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.dcw-od.cba.pl. Tam też można dokonać zgłoszenia udziału w projekcie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »