tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Badali czystość wód

 
Projekt ekologiczny w ZSPDo badań pobrano próbki wody


Pod koniec listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy realizowano projekt ekologiczny pn. „Monografie wybranych zbiorników wodnych powiatu opoczyńskiego”, który ma zwrócić uwagę na zanieczyszczenie wód, wpływ człowieka na ekosystem wodny i uwrażliwić na potrzeby środowiska. Za pomysł i realizację projektu w ZSP odpowiadali nauczyciele Anna Kumur i Jarosław Bednarczyk.
Dzięki ich pomysłowości i zaangażowaniu młodzież z trzech szkół ponadgimnazjalnych (ZSP w Drzewicy, ZSR w Mroczkowie Gościnnym oraz ZSZ w Żarnowie) uczestniczyła w wycieczkach nad zbiornik w Drzewicy, zalew na Wąglance w Miedznej Murowanej oraz Zalew Sulejowski. Wody ze zbiorników poddano analizie chemicznej, młodzież zebrała także wiele informacji o faunie i florze oraz o najbliższej okolicy badanych obiektów.
Wycieczki odbyły się dzięki funduszom pozyskanym z WFOŚiGW, a patronat nad nimi objęło Starostwo Powiatowe. Projekt zwieńczony jest konkursem pt. „Przyroda widziana twoimi oczyma”, do którego przystąpiły wszystkie placówki biorące udział w projekcie. Podsumowanie projektu oraz ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 17 grudnia w starostwie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »