tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Błotna masakra

 
Puchar Czech MTB w PradzeTak wyglądał Marceli Bogusławski tuż po zwycięstwie w Czechach


Druga edycja Pucharu Czech MTB w Pradze pozostanie w pamięci zawodników i kibiców na bardzo długo. Wszystko za sprawą warunków panujących na trasie i fatalnej pogody, która nawiedziła stolicę Czech. Trasa wyścigu była niesamowicie wymagająca, a warunki atmosferyczne zamieniły ją w istne bagno. Po wyścigu sprzęt naszych kolarzy wymaga gruntownego przeglądu.
Zaliczany do światowego rankingu UCI Puchar Czech zgromadził na starcie zawodników z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy, Kazachstanu i Polski. W silnej obsadzie doskonale odnaleźli się nasi zawodnicy.
W wyścigu juniorów młodszych piękne zwycięstwo odniósł Marceli Bogusławski, wyprzedzając o ponad trzy minuty drugiego na mecie, dotychczasowego lidera Czecha Mateja Prudka z ekipy Bike 2000 Ostrava. Marceli bardzo lubi ściganie w tak ekstremalnych warunkach. W błocie jeździ naprawdę bardzo szybko.
Drugim z naszych zawodników tej kategorii był Marcin Budziński. W ostatniej chwili zastąpił swojego brata Tomka, którego zmogła choroba. Marcin zakończył wyścig na dwudziestym drugim miejscu, co jak na debiutanta w międzynarodowym ściganiu należy uznać za bardzo dobry rezultat.
W wyścigu elity kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Marta Turoboś. Jak przystało na trzykrotną mistrzynię Polski w przełajach, w takich warunkach czuła się jak ryba w wodzie. Dziewiąte miejsce w bardzo mocno obsadzonym wyścigu dało jej trzecie miejsce w młodzieżówce do 23 lat. Marta była tego dnia najlepszą z Polek, co bardzo cieszy w kontekście dalszej części sezonu.
Wśród panów do lat 23 dziewiętnasty finiszował Mateusz Laszczyk. W tak silnej stawce to spory sukces zawodnika z Kurnędza (okolice Sulejowa).
W najbliższy weekend nasi zawodnicy wystartują w III edycji Pucharu Czech, zaliczanej do światowego rankingu UCI w Kutnej Horze, oraz w wyścigu z serii MDC?XC w niemieckim Sebnitz. Bezpośrednio po tych zawodach pojadą na dwutygodniowe zgrupowanie do Borowic koło Karpacza, gdzie będą przygotowywać sie do najważniejszych imprez sezonu ? Mistrzostw Polski (4?7 lipca w Żerkowie) oraz finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim, który jest jednocześnie Mistrzostwami Polski juniorów młodszych (20 lipca w Sławnie).


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (830) z dnia 7 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »