tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej

 
W ramach realizacji projektu pomocowego stowarzyszenie ?Budzimy nadzieje? zorganizowało wyjazd do Kotliny Kłodzkiej z pobytem stacjonarnym w Lądku Zdroju, miejscowości znanej z pięknych pejzaży Gór Stołowych i Gór Bystrzyckich oraz wody mineralnej. Wycieczka odbyła się od 6 do 8 wrześniaPamiątkowa fotografia uczestników wrześniowej wycieczkiRealizowany przez stowarzyszenie projekt obejmuje 45 osób, w tym 23 niepełnosprawne oraz 22 pełnosprawne z najbliższego otoczenia tych pierwszych. W Sudety Wschodnie mieli okazję pojechać mieszkańcy powiatów opoczyńskiego i tomaszowskiego.
Pierwszy dzień wycieczki, czwartek, był bardzo aktywny. - Wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie oraz Ogrodzie Bajek w Międzygórzu. Tam też mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy i wodospad - mówi Zenobia Michórska, prezes drzewickiego stowarzyszenia.
Pobyt w Lądku Zdroju rozpoczął się od integracyjnego wieczorku z dwoma konkursami - rzutów lotkami do tarczy oraz literacko-muzycznym. Prawo udziału miał każdy uczestnik wyjazdu, przy czym nagrody przewidziano dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie otrzymały koce. Na chłodne, jesienne wieczory będą jak znalazł.
- Drugiego dnia wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Czarną Górę, skąd była okazja podziwiać piękne panoramy sudeckie - kontynuuje Zenobia Michórska. - Pod opieką wykwalifikowanego przewodnika wybraliśmy się na spacer po najstarszym uzdrowisku w Polsce, gdzie odwiedziliśmy zabytkową pijalnię wód. Później odbyło się ognisko integracyjne.
Ostatniego dnia wycieczki grupa obrała kurs na Złoty Stok. Również z przewodnikiem zwiedziła kopalnię złota, w której można się było poczuć jak prawdziwy poszukiwacz tego cennego kruszcu.
Pobyt w Kotlinie Kłodzkiej przyniósł wszystkim mnóstwo frajdy. Po powrocie do domów było co opowiadać.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »