tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Asystowali na Jasnej Górze

 
Maturzyści z ZSR w Mroczkowie Gościnnym na pielgrzymce w Częstochowie

W poniedziałek, 19 kwietnia odbyła się na Jasnej Górze pielgrzymka maturzystów diecezji radomskiej pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości”. W pielgrzymce uczestniczyło około 3,5 tys. osób, w tym maturzyści z Opoczyńskiego.
Centralnym punktem spotkania była msza odprawiona w bazylice jasnogórskiej. Eucharystii przewodniczył ks. inf. Jerzy Banaśkiewicz, a asystę liturgiczną przygotowała grupa maturzystów z Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym. W skład asysty weszło dwunastu uczniów: Piotr Konecki, Mateusz Lewandowski, Bartosz Milewski, Michał Pielas, Paweł Sobczyk i Piotr Wijata z kl. IVc oraz Michał Brola, Sławomir Grabski, Dominik Niemirski, Damian Synowiec, Piotr Wiktorowicz i Konrad Woźniak z kl. IVb.
– Nasi uczniowie pokonali swój lęk i dali dowód, że wystarczy odrobina chęci oraz pracy a cel jest w zasięgu ręki – ocenia nauczyciel religii Dariusz Jurek, który opiekował się młodzieżą wspólnie z wychowawczyniami klas maturalnych Ewą Szulc i Urszulą Pacan oraz Stanisławem Baranem.
Dodajmy, że po mszy została odprawiona droga krzyżowa na wałach jasnogórskich, a pielgrzymka zakończyła się zawierzeniem Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »