Piłkarze wykuwają formę

Piłka nożna

Drużyna Ceramiki Opoczno na obozie w Dukli

Coraz bliżej do inauguracji rozgrywek ligowych. IV liga rusza 17 i 18 marca, dlatego nasze zespoły sprawdzają swoją dyspozycję w meczach sparingowych.
KS Paradyż, przebywając na tygodniowym zgrupowaniu w Dębicy, rozegrał dwa spotkania. W pierwszym meczu pokonał Igloopol (IV liga podkarpacka) 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Jarosław Baran. W drugim spotkaniu paradyżanie musieli uznać wyższość rywala i ulegli II?ligowej Stali Rzeszów 3:4 (1:0). Gole dla Paradyża strzelili: Mariusz Koćmin, Michał Zieliński i Jarosław Baran.
Na obozie w pierwszym zespole z Paradyża pojawiło się trzech nowych zawodników: Mateusz Lewandowski (Sokół Aleksandrów), Łukasz Grzybek (Partyzant Radoszyce), Adrian Aleksandrowicz (Ceramika Opoczno) a także wychowanek KS Paradyż Mateusz Śliwka.

* * *
Spotkanie kontrolne rozegrał również Woy Bukowiec Opoczyński. Drużyna Mariusza Wielgusa uległa trzecioligowej Omedze Kleszczów 3:5 (3:1). Hat?tricka w tym spotkaniu zaliczyl Grzegorz Piechna.
W Woyu wystąpili dwaj nowi zawodnicy ? Wojciech Lewecki (Pilica Nowe Miasto) oraz Paweł Goleń (RKS Rzeczyca). Ponadto w drużynie trenuje jeszcze dwóch nowych zawodników ? Marcin Salamon (Białka Biała Rawska) oraz Szymon Dziuba (Wda Świecie). Tych dwóch piłkarzy zabrakło w składzie z powodu przeziębienia.
Niewykluczone, że drużyna z Bukowca wzmocni się jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek.

* * *
Intensywne przygotowania do rundy wiosennej prowadzi Ceramika Opoczno. W ostatnim sparingu podczas obozu przygotowawczego ekipa ?Cery? zmierzyła się z Przełęczą Dukla, występującą na co dzień w lidze okręgowej.
Mecz rozpoczął się po myśli zawodników z Opoczna. Już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie, ale Piotr Młynarczyk nie wykorzystał doskonałej sytuacji. Później szczęścia próbował Tomasz Kryński, ale i tym razem bez efektu. Spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte. Obie drużyny stwarzały sobie dobre sytuacje, jednak nie wykorzystywały ich. Wynik bezbramkowy utrzymał się do przerwy.
Po zmianie stron na boisko weszli Marcin Mastalerz oraz Alessandro Magini. Drużyna Przełęczy, solidna i poukładana, która potrafi rozgrywać piłkę, w drugiej połowie opadła z sił. Zrobiło się więcej miejsca na boisku, co mądrze wykorzystywali młodzi chłopcy reprezentujący barwy opoczyńskiej Ceramiki. Około 58 minuty doczekaliśmy się pierwszej bramki dla ?Cery?. Po dobrym dośrodkowaniu Artura Wolskiego z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Krzysztof Łukasik i umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Druga bramkę dla opocznian zdobył Tomasz Kryński. Po prostopadłym podaniu od Piotra Młynarczyka minął bramkarza gospodarzy i posłał futbolówkę do pustej bramki.
Niestety, w końcówce meczu kontuzji doznał Radosław Wilk i ostatnie 5 minut opocznianie musieli grać w dziesiątkę, ponieważ ławka rezerwowych świeciła pustką (kontuzje wykluczyły z gry Artura Grzywacza, Alberta Kalinowskiego oraz Michała Wiatra). Grę w przewadze skrzętnie wykorzystali gospodarze, zdobywając dwie bramki. Mecz zakończył się remisem 2:2, co należy uznać za dobry rezultat. Przełęcz Dukla jest bowiem pretendentem do awansu do IV ligi.
Ceramika wystąpiła w składzie: Łukasz Gadomski (Alessandro Magini), Piotr Markowicz, Daniel Rogulski, Krzysztof Łukasik, Michał Kłosek, Bartłomiej Gambka (Marcin Mastalerz), Artur Wolski, Tomasz Kryński, Radosław Wilk, Paweł Markowicz, Piotr Młynarczyk. Z powodu kontuzji w meczu nie wystąpili: Artur Grzywacz, Albert Kalinowski, Michał Wiatr. Trener Jarosław Krzysztofik.
Bramki dla Ceramiki zdobyli Krzysztof Łukasik oraz Tomasz Kryński.