tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Andrzejki u seniorów

 

27 listopada w Domu Kultury spotkali się członkowie Klubu Aktywnego Seniora, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie, by wspólnie zabawić się w ostatnią sobotę, przed rozpoczynającym się adwentem.
Na tę uroczystość została zaproszona Maria Morawska, której klub zawdzięcza swoje istnienie.
Prezeska klubu powitała wszystkich zgromadzonych i krótko wprowadziła w nastrój tej przemiłej imprezy, przedstawiając w skrócie historię święta, jego obrzędy i zwyczaje.
Piękny występ, nagrodzony gromkimi brawami, tematycznie związany z andrzejkami, dała młodzież Szkoły Podstawowej im. J. Bartoszewicza pod kierunkiem Emili Zelgi. Wszystkie dzieci w nagrodę otrzymały drobne upominki, a opiekunka piękną czerwoną różyczkę.
Ponieważ spotkanie odbywało się w przededniu imienin Zdzisława i Zdzisławy imiennikom i imienniczkom zostały złożone życzenia a w dowód serdeczności wręczono każdemu solenizantowi po jednej czerwonej róży.
Przy nastrojowych melodiach przygotowanych przez Tomasza Borończyka – przyjaciela klubu – bawiono się aż do późnych godzin wieczornych. Przerywnikami w tańcach były piosenki biesiadne śpiewane przez wszystkich seniorów oraz wesołe dowcipy opowiadane między śpiewami.
Czas mijał szybko w miłej i serdecznej atmosferze. Trudno było się rozchodzić, kiedy przyszła na to pora. Długo seniorzy będą pamiętali tak wspaniale spędzony wieczór andrzejkowy.


Urszula Aleksandrowicz   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (699) z dnia 3 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »