tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Amazonki we Włoszech

 
Od 8 do 14 września opoczyńskie amazonki, wspólnie ze swoimi rodzinami wyjechały na siedmiodniową wycieczkę do Włoch


W kilkudniowej podróży dwudziestopięcioosobowej grupie amazonek towarzyszyli członkowie rodzin, w sumie w wyprawie udział wzięło pięćdziesiąt sześć osób. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła niezapomnianych wrażeń.
Pierwszym punktem wyprawy było Monte Cassino i cmentarz ponad tysiąca polskich żołnierzy, poległych podczas zdobywania wzgórza. Na miejscu wycieczkowicze zapalili znicze i zaśpiewali "Czerwone maki na Monte Cassino". Drugiego dnia grupa udał się do Watykanu. Tam przy grobie błogosławionego Jana Pawła II odprawiona została msza o zdrowie amazonek. Po nabożeństwie uczestnicy zwiedzali zabytki Rzymu, m.in. jedną z najstarszych, bazylikę św. Jana i bazylikę Matki Bożej Śnieżnej, gdzie znajduje się najstarsza szopka bożonarodzeniowa na świecie. W Rzymie była okazja zobaczyć Koloseum.
Opoczyńskie amazonki uczestniczyły także w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem, który powitał panie w języku polskim. Spotkaniu towarzyszyło ogromne wzruszenie. Będąc w Watykanie grupa spotkała się także z przewodniczącym papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, abp. Zygmuntem Zimowskim. Dla amazonek był to wzruszający czas ? wspólny śpiew, błogosławieństwo, wręczenie obrazków z wizerunkiem papieża. Nie brakło także słów otuchy i wytrwania w walce z chorobą.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie, wpisanej na listę UNESCO bazyliki św. Franciszka w Asyżu. Wycieczkowicze udali się również do San Marino. A po powrocie do Rimini, była chwila na wypoczynek i plażowanie nad Adriatykiem. Kolejnego dnia grupa wyjechała do Padwy, gdzie zwiedzano bazylikę św. Antoniego i historyczne centrum miasta. To nie koniec wrażeń, bo kolejną atrakcją był rejs statkiem po Wenecji. Spacer po mieście, które zostało zbudowane na lagunie, było niesamowitym przeżyciem. W drodze powrotnej zwiedzono Wiedeń, gdzie podziwiano architekturę najpiękniejszej ulicy miasta Ringstrasse, Operę Narodową, teatry i kościoły.
Po powrocie z wycieczki wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzą, że do Rzymu należy wracać i nieustannie odkrywać go na nowo, bo przecież od wieków wiadomo, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Panie podkreślają, że program wycieczki zrodził się z ich marzeń. Amazonki tworzą bardzo silną wspólnotę, z której czerpią siły do życia, pełne wiary na lepsze jutro. Za naszym pośrednictwem prezeska stowarzyszenia, Ewa Ambroziak serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniu wycieczki swoim koleżankom Marii Jesionek i Helenie Franaszczyk.
Już niebawem, 5 października panie wyjeżdżają na Ogólnopolską XVI Pielgrzymkę do Częstochowy.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (846) z dnia 27 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »