tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Alert w przygotowaniu

 


Do 30 grudnia ma powstać koncepcja wdrożenia systemu alarmowego powiadamiania o uprowadzeniu dziecka. Plany przewidują, że sam system powstanie jeszcze przed Euro 2012.
Dzięki systemowi Child Alert możliwe jest natychmiastowe rozpowszechnienie wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem wszelkich dostępnych form komunikacji: internetu, telewizji czy telefonii komórkowej. Do tej pory takie rozwiązania wprowadzono w dziesięciu krajach Unii Europejskiej (w Belgii, Czechach, Francji, Niemczech, Grecji, Włoszech, Holandii, Portugalii, Rumunii i Wielkiej Brytanii).
Jak miałoby to wyglądać w Polsce? Na to pytanie ma odpowiedzieć Fundacja ITAKA, która na początku listopada wygrała przetarg na realizację zadania publicznego pt. ?Prowadzenie działań związanych z przygotowaniem do uruchomienia w Polsce systemu Child Alert?. W ciągu dwóch miesięcy ma powstać raport o zasadach funkcjonowania systemu Child Alert w Unii Europejskiej oraz koncepcja wdrożenia Child Alert w Polsce. Ma uwzględniać obowiązujące przepisy prawa, a także planowane procedury współpracy z policją w zakresie przekazywania danych. To policja ma być organem decyzyjnym, który określi, kiedy należy wszcząć alarm, choć na razie nie jest dokładnie znany podział uprawnień w tym systemie.
? Będziemy sugerowali rozwiązania mieszczące się w obowiązujących przepisach. Ale nie będziemy decydowali o czymkolwiek za policję. Ostateczna koncepcja systemu zostanie wypracowana we współpracy z policją ? opowiada Joanna Gogolińska z Fundacji ITAKA.
Do ITAKI co roku zgłaszanych jest ok. 200 zaginięć dzieci i młodzieży. Dwa przypadki rocznie kwalifikowałyby się do uruchomienia alertu.
Od marca 2009 roku funkcjonuje specjalna linia telefoniczna 116 000, za pośrednictwem której można zgłaszać informację o zaginięciu dziecka.
Źródło: policja.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »