tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Agencja Rynku Rolnego informuje

 

Do 1 czerwca 2011 roku przyjmowane są wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany dla producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane przez powódź, obsunięcie się ziemi lub huragan w 2010 r.
Dopłata dotyczy materiału siewnego zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w okresie od 15 lipca 2010 r. do 1 czerwca 2011 r.:
* zbóż ozimych,
* zbóż jarych,
* roślin strączkowych,
* ziemniaków,
* mieszanek zbożowych i pastewnych.
Pomoc finansowa dla poszkodowanych w wyniku klęsk nie będzie wliczana do limitu pomocy de minimis w rolnictwie. Dopłata może zostać udzielona, jeżeli w gospodarstwie producenta rolnego powstałe szkody w wyniku klęsk wyniosły ponad 30% oraz fakt ten został udokumentowany protokołem oszacowania szkód. Jeżeli przed powstaniem szkód połowa powierzchni upraw rolnych (z wyłączeniem łąk i pastwisk) w gospodarstwie rolnym nie była objęta umową ubezpieczenia, przyznana przez ARR dopłata będzie pomniejszona o 50% wartości.
Szczegółowe informacje na temat mechanizmu „Dopłaty do materiału siewnego…” oraz pozostałych działań prowadzonych przez Agencję Rynku Rolnego można uzyskać na stronie internetowej www.arr.gov.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (708) z dnia 4 Lutego 2011r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »