tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 
Pogoda jaka jest ? każdy widzi. Śniegu i mrozu brak, co jednych martwi, innych zaś cieszy

Dzięki takim warunkom po naszych drogach nadal jeździ rowerami i chodzi piechotą mnóstwo ludzi. Gdy wracają z pracy, po zakupach, są niewidoczni. Na nic zdają się liczne apele, by niechronieni uczestnicy ruchu drogowego nosili odzież z elementami odblaskowymi lub mieli przy sobie jakiekolwiek źródło światła. Poruszają się jakby byli nieświadomi niebezpieczeństwa, na jakie się narażają. Przy tak krótkich dniach, jakie były w grudniu i będą w styczniu, już o godz. 16.00 jest ciemno, a ruch na jezdniach jest bardzo duży. Dnia co prawda już zaczyna przybywać, ale nie jest to jeszcze odczuwalne. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów, by we własnym interesie byli widoczni na drodze! Uczulamy też kierowców ? o godz. 16.00 na drogach jest bardzo duży ruch. To jest pora powrotów z pracy. Uważajcie! Przypominamy przy okazji, że trwa karnawał i ruszyły dyskoteki. Radzimy zwalniać w ich pobliżu, bo może się nam nagle przed maską samochodu pojawić ktoś zbyt ?rozbawiony?.
A ponieważ minął kolejny rok, podajemy kilka liczb, które ? być może ? przekonają pieszych, rowerzystów i kierowców, że nasze apele nie są bezpodstawne. W 2011 r. na naszych drogach zginęło 12 osób (w 2010 ? było ich tylko 5). Doszło do 95 wypadków (81), w których rannych zostało 106 osób (111). Odnotowano 490 kolizji (547). Policjanci zatrzymali 158 nietrzeźwych kierowców i 65 pijanych rowerzystów (128 i 72). 45 kierowców było w stanie po użyciu alkoholu (33) i 6 rowerzystów. (8). Dwóch kierowców prowadziło samochody po użyciu środków odurzających (1).
Dla wszystkich na pewno będzie dobrą wiadomością, że nareszcie oddana będzie obwodnica. Wiadomo, że zmieni się organizacja ruchu. Wiadomo też, że długa i prosta droga, bez żadnych skrzyżowań, może zachęcać niektórych do próbowania mocy auta. Ostrzegamy więc amatorów takiej ostrej jazdy, że obwodnica nie jest autostradą. Należy się nią poruszać zgodnie z przepisami i ustawionymi na niej znakami drogowymi. Policjanci poinformowali, że będą tam często kontrolować prędkość!
W związku z karnawałowymi zabawami policjanci ostrzegają, że znacznie częściej, niż zwykle, będą kontrolować trzeźwość kierujących. Dlatego radzimy zadbać, by ktoś trzeźwy nas przywiózł do domu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »