tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 

Przypominamy, że dzień staje się coraz krótszy. Będziemy wychodzić z domów, gdy jeszcze będzie ciemno i wracać, gdy już będzie ciemno. Dlatego tak ważne jest, byśmy byli widoczni na drogach czy to idąc, czy też jadąc rowerem. Używajmy latarek, odzieży z elementami odblaskowymi, a rowery – obowiązkowo – wyposażmy w kompletne oświetlenie, tj. przednie i tylne. Im bardziej będziemy „lśnić”, tym bezpieczniejsi będziemy na drogach, bo kierowcy zauważą nas z większej odległości.
Zmieniają się bardzo szybko warunki drogowe. Jezdnie stają się mokre i śliskie, często pokryte opadłymi liśćmi. Lada dzień można spodziewać się przymrozków i wtedy jezdnie pokryją się warstewką lodu. Dlatego nie należy zwlekać z wymianą opon na zimówki. Warto też przypomnieć sobie o zasadach jazdy w warunkach zimowych, zwiększonej drodze hamowania, płynności manewrów itp.
W czwartek, 14 października, policjanci z drogówki przeprowadzą operację „Truck”. Nie jest to związane z tragedią, do jakiej doszło koło Nowego Miasta, lecz działaniem rutynowym. Kontrolowane będą pojazdy przewożące towary i ludzi. O wynikach akcji napiszemy za tydzień.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (692) z dnia 15 Października 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »