tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Aby było bezpieczniej

 


Przed nami Boże Ciało i długi weekend ? czas odpoczynku, spotkań towarzyskich, ale też podróży. Policjanci apelują, aby zachować rozsądek na drogach.
Podczas działań "Długi weekend" mundurowi liczniej niż zazwyczaj wyjadą na drogi naszego powiatu i ? jak zapowiadają ? swoją uwagę zwrócą przede wszystkim na nietrzeźwych kierowców. Kontroli stanu trzeźwości można się spodziewać w różnych miejscach, nie tylko przy głównych trasach, ale także przy drogach lokalnych. Na baczności powinni się mieć również cykliści, którzy "po piwku" będą wsiadać na rower pod sklepem, czy pubem. Mundurowi znają teren i dobrze wiedzą, gdzie najczęściej takich kierujących można spotkać. Oczywiście przy okazji zwrócą też uwagę na stosowanie się do innych przepisów ? ograniczeń prędkości, jazdy właściwą stroną drogi (rowerzyści, zwłaszcza na wsiach, czasem o tym zapominają), czy obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa. Za naszym pośrednictwem policjanci apelują do osób, które widzą pijących, czy nawet biesiadują z nimi, aby uniemożliwiali osobom nietrzeźwym podróż samochodem czy rowerem.
W najbliższych dniach kierowcy mogą się spodziewać niewielkich utrudnień na drogach. W czwartek ulicami Opoczna, ale też wielu innych miejscowości przejdą procesje Bożego Ciała. Warto uzbroić się w cierpliwość, a najlepiej objechać miejsca, gdzie będzie można spotkać wiernych. W sobotę, 21 czerwca, w Drzewicy i okolicznych miejscowościach odbędzie się rajd rowerowy, którego trasa częściowo prowadzić będzie drogami publicznymi. Napotkawszy jego uczestników należy zachować szczególną ostrożność przy omijaniu peletonu. Z kolei w niedzielę, 22 czerwca, przewidywana jest największa fala powrotów z weekendowych wyjazdów. Policjanci spodziewają się tego dnia wzmożonego ruchu na drogach i baczniej będą się przyglądać poczynaniom kierowcom. W trosce o bezpieczeństwo własne i innych podróżujcie z głową.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (884) z dnia 20 Czerwca 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »